Visas rungtynes kontroliavęs „Geležinis Vilkas“ laimėjo Vilniaus derbį

Lietuvos ledo ritulio čempionate – dar vienas favoritų kluptelėjimas. Sekmadienį Elektrėnų ledo rūmuose surengtame Vilniaus derbyje „Hockey Punks“ buvo priversta patirti pralaimėjimą.

 

Nė karto rungtynėse neatsilikusi „Geležinio Vilko“ komanda dar kartą įrodė, kad ji yra pajėgi kautis su pirmenybių favoritais ir rezultatyviame mače 7:5 nugalėjo „Hockey Punks“ komandą. Šis triumfas leido nugalėtojams aplenkti savo varžovus turnyrinėje lentelėje ir pakilti į antrąją vietą, tačiau „pankai“ už savo oponentus yra sužaidę vienu maču mažiau.

 

Rungtynes Elektrėnuose aktyviau pradėjo nominalūs šeimininkai „Geležinio Vilko“ ledo ritulininkai, o tam padėjo ir greita jų varžovų pražanga. Būtent jie ir pelnė pirmąjį įvartį, kai iš arti ritulį į vartus nukreipė Patrikas Misiukas (06:58, rez. perd. Edvinas BoroškaDominykas Bisturys).

Kėliniui įpusėjus „pankai“ dar kartą pažeidė taisykles, o šį kartą „Geležinis Vilkas“ išnaudojo kiekybinę persvarą tiksliu Edvino Boroškos metimu (09:40, rez. perd. P. MisiukasAvgustinas Silinas).

Pirmojo kėlinio pabaigoje vos per kiek daugiau nei minutę žiūrovai išvydo net tris įvarčius. Iš pradžių persvarą sušvelnino Marius Rankauskas (16:13, rez. perd. Aliaksejus Kuveka), bet į tai „Geležinis Vilkas“ atsakė dviem pavojingais išpuoliais pasibaigusiais Dominyko Bisturio įvarčiu (17:09, rez. perd. A. SilinasP. Misiukas). Nepaisant to, netrukus sekė greita ir tiksli „Hockey Punks“ puolėjo Povilo Verenio ataka, užbaigusi pirmąjį kėlinį (17:35, rez. perd. Aivaras BendžiusRolandas Aliukonis).

 

Antrąjį kėlinį „Hockey Punks“ kur kas dažniau leido laiką prie varžovų vartų, o „Geležinis Vilkas“ savo šansų laukė kontratakose. Visgi, įvartis krito būtent tada, kai „vilkams“ pagaliau pavyko kiek ilgiau užsibūti prie varžovų vartų. Geroje situacijoje ritulį gavęs E. Boroška vienu lietimu stipriai pasiuntė ritulį į Simo Baltrūno ginamus vartus (29:07, rez. perd. P. Misiukas). Tuo tarpu „Hockey Punks“ varžovus nubaudė savo greitoje atakoje, vartininką Kazimierą Jukną vienas prieš vieną įveikus Yegorui Bezuglyy (35:20, rez. perd. Ernestas Trukšnys).

 

Dar kartą varžovams priartėjus, šeimininkai dar kartą surado galimybę pranašumą padidinti. Po sėkmingo jėgos veiksmo varžovų zonoje ritulį pavojingoje zonoje gavo E. Boroška (36:25), kuris pričiuožęs prie vartų trečią kartą rungtynėse nuginklavo oponentų vartininką.

 

Trečiajame kėlinyje įspūdingą reidą surengė Arnas Misiukas, kuris įveikęs kelis žaidėjus suteikė komandai galimybę pabėgti du prieš vieną vartininką, o galutinėje atakos fazėje būtent jis ir pasiuntė ritulį į vartus (47:02, rez. perd. Rojus Plepys).

 

Persvarą dar labiau įtvirtino Gediminas Jadkauskas, pasinaudojęs puikiu komandos draugo perdavimu (50:34, rez. perd. E. Boroška). „Hockey Punks“ atsidūrus itin nepavydėtinoje situacijoje, Y. Bezuglyy antru savo įvarčiu sugrąžino viltį išgelbėti rungtynes (52:06, rez. perd. Laisvydas Kudrevičius).

 

Patogioje situacijoje buvę „Geležinio Vilko“ ledo ritulininkai mačui artėjant prie pabaigos patys prisidarė sau problemų – dvi greitos pražangos suteikė „pankams“ dvigubą kiekybinę persvarą, o Aivaras Bendžius greitai ją išnaudojo (57:53, rez. perd. Laisvydas Rimkus). Tiesa, maksimaliai išnaudoti šios situacijos jiems nepavyko, o rungtynių pabaigoje jie buvo priversti vartininką keisti šeštuoju aikštės žaidėju, bandydami panaikinti turėtą dviejų įvarčių deficitą. Nepaisant to, jiems pasižymėti nepavyko, tad pergale džiaugėsi „Geležinio Vilko“ ledo ritulininkai.

 

„Asmeniškai man rungtynės patiko – mes buvome už varžovus gerokai jaunesni, bet parodėme savo charakterį, ypač po to kai pirmaujant 7:3 praleidome du įvarčius. Tai buvo tikrai sudėtinga padėtis – ne veltui sakoma, kad dviejų įvarčių pranašumas ledo ritulyje yra pats pavojingiausias. Visgi, tikėjau ir tikiu savo komanda, tad tai ką mes šiandien padarėme buvo ypatinga. Iš pradžių varžovams sumažinus persvarą jauduliukas buvo, bet mes parodėme charakterį ir mums pavyko laimėti.“, – pasibaigus rungtynėms kalbėjo tris įvarčius pelnęs Edvinas Boroška.

 

„Geležinio Vilko“ puolėjo teigimu, po prieš 10 dienų patirto pralaimėjimo 1:8, komandos treneris pateikė žaidėjams jų klaidų analizę, kurią nugalėtojams pavyko išpildyti.

 

„Mes pakankamai daug treniravomės praėjusią savaitę, o treneris buvo iškarpęs rungtynių vaizdo įrašą ir parodė mums visas mūsų klaidas. Stengėmės jų nekartoti ir tai mums pavyko. Sezono pradžioje turėjome problemą, kad negalėjome įmušti, bet kaip matote tai pataisėme ir tikiuosi, tai galėsime tai tęsti visą sezoną.“

 

Kalbėdamas apie savo pasirodymą puolėjas pasidžiaugė žaidimu, o su komanda jis sieks kovoti dėl ko aukštesnių pozicijų Lietuvos čempionate.

 

„Lietuvos čempionate buvo vienos iš mano geresnių rungtynių. Tiesiog žaidžiau savo žaidimą, stengiausi neišsidirbinėti, pradėti viską nuo gynybos ir man pavyko. Mūsų komandos tikslas – kautis su kiekviena komanda nieko nenuvertinant. Manau, kad mes gerai pasirodysime ir pakovosime dėl aukštesnių vietų.“

 

 

„Geležinis Vilkas“ yra ne tik greiti, tačiau ir mąstantys, o šiandien jie tai parodė. Tai yra tikrai stipri komanda, o mes galbūt nebuvome taip susikaupę tokiam priešininkui. Po paskutinės pergalės 8:1, manau, kad pervertinome savo galimybes. Kitą kartą ruoštis reikės kitaip.“, – po pralaimėjimo kalbėjo „Hockey Punks“ narys Martynas Šlikas.

 

Kalbėdamas apie nesėkmės priežastis puolėjas pagyrė „Geležinio Vilko“ žaidimą bei nesureikšmino to, jog visos komandos po reguliaraus sezono pateks į atkrintamąsias varžybas.

 

„Varžovai bėgo tikslingiau: ši aikštelė yra didesnė nei Vilniuje, tad jie geriau gali išnaudoti savo greitį, tam jie turi daugiau vietos. Tai, kad visos komandos pateks į atkrintamąsias reikšmės neturi. Visos komandos išeina kovoti dėl pergalės. Susikaupimui kartais priežasčių turi ir mažos detalės kaip blogas oras ar kažkas kito, bet panašu, jog komandos yra lygios ir niekada negalima prognozuoti kas laimės, o dėl to smagu. Trečia vieta tikrai nėra, kad neramintų – iki atkrintamųjų dar yra laiko, o ten reikės kautis iš naujo.“

 

hockey.lt informacija

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.