Š. Jasikevičius didžiuojasi savo žaidėjais: dabar Europa juos žino

Šarūnas Jasikevičius laimingas. Kuklią Kauno „Žalgirio“ sudėtį į stipriausiųjų Eurolygos trejetą atvedęs strategas ne tik pakėlė savo vertę trenerių rinkoje, bet ir gerokai pakėlė komandos vertę tiek iš varžovų, tiek iš sirgalių, tiek ir iš žaidėjų perspektyvos.

Viena geriausių organizacijų pasaulyje „Žalgirį“ po ketvirtfinalio serijos vadinęs Šaras savo žodžių neišsižadėjo ir po mažojo finalo, kuriame Maskvos CSKA palaužę kauniečiai gali džiaugtis istoriniu pasiekimu – trečiąja vieta Eurolygoje.

„Emocijos fantastinės. Jaučiame, kad atlikome gerą darbą. Jaučiame, kad padarėme žmones laimingus, o tai yra svarbiausia“, – iškart po rungtynių su Rusijos ekipa sakė Š. Jasikevičius.

– Kiek sėkmingai šiandien buvo išpildytas žaidybinis planas? – žurnalistai Belgrade paklausė trenerio.

– Buvo gana neblogai. Pirma pusė buvo labai nebloga, išskyrus kelias detales, kuriose mus labai nubaudė. Trečias kėlinys buvo kažkoks kosmosas, fantastika. Viską pataikėme, ėjome protingai su kamuoliu ir gerai gynėmės – jautėsi, kad absoliučiai dominavome prieš vieną geriausių Europos komandų.

Paskui, aišku, per anksti patikėjome pergale, praradome koncentraciją, kas jau įvyko daug kartų, ir visą laiką apie tai šnekame. Jauna komanda esame, tokių dalykų atsitinka, bet, galvoju, pagal žaidimą turėjome laimėti ramiau.

– Kas buvo lengviau po itin sunkaus pusfinalio su „Fenerbahče“?

– Buvo lengviau ir daugiau galimybių surasti, kur turime eiti su kamuoliu. „Fenerbahče“ yra didesnė komanda, tikrai sunku prieš juos surasti kažkokių silpnų vietų. Bet ir žaidėjai buvo ramesni, antrą kartą žaisdami šitoje arenoje, žinojome, kas bus. Visa tai reikia pereiti.

– Kaip apibendrintumėte visą šio sezono kelionę?

– Kelionės pas mus fainos, mes gerą lėktuvą turime (šypsosi). O jeigu kalbant apie tą krepšinio kelionę, tai atrodo, kad ji prabėgo per porą savaičių – taip Eurolygoje greitai viskas vyksta, ir tų rungtynių daug. Vienos rungtynės seka kitas, o dabar jau pasižiūri, kad tik mėnuo liko iki sezono pabaigos. Tikrai malonu, kad žaidėjai eina į priekį, tampa geresniais žaidėjais. Europa jau žino apie juos.

– Europa „Žalgirio“ sezoną apibūdina kaip Pelenės istoriją. Ką reikia padaryti, kad tai nebūtų vieno sezono išsišokimas?

– Reikia panašiai dirbti. Pats klubas yra sudarytas nuostabiai, tai yra viena geriausių vietų dirbti. Žaidėjai patys nori čia važiuoti, nes žino, kad atvažiavę į „Žalgirį“ čia viską gautų aukščiausio lygio. Čia dideli žingsniai į priekį visiems – žaidėjams, sirgaliams, organizacijai, prezidentui – visiems.

– Ką galite pasakyti apie visą sezoną komandą palaikiusius sirgalius?

– Jie buvo girdėti ir prieš „Fenerbahče“, kai jų buvo daug mažiau, ir buvo girdėti šiandien. Aš norėčiau, kad „Žalgirio“ sirgaliai visada komandą palaikytų, ne tik tada, kai einame į finalo ketvertą. Sakau, sirgalių gerumas pasirodo tada, kai komandai yra blogiausia, manau, kad „Žalgirio“ sirgaliai šitoje situacijoje yra visai neblogi.

– Šiandien po finalinės sirenos matėme didelį jūsų atodūsį. Ar buvo baimės?

– Buvo baimės, aišku. Tikrai katastrofiškai žaidėme paskutinę penkių minučių atkarpą, ypač prieš spaudimą. Sprendimai buvo labai blogi ir buvome arti to, kad prisidarytume problemų. Tačiau visumoje manau, kad geresnė komanda nugalėjo.

– Kas toliau šįvakar?

– Jūs viską žinot (šypsosi).

alfa.lt 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.