NBA: ar trečius metus iš eilės triumfuos „Warriors“ ekipa?

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliarusis sezonas jau persirito į antrąją pusę, o pagrindine favorite iškovoti dar vieną titulą laikoma titulą ginanti „GoldenStateWarriors“ ekipa. Primename, jog būtent „kariai“ kėlė taurę į viršų dvejus paskutinius metus, be to jie triumfavo ir 2015-aisias metais.

Dar labiau sustiprėjo

„Warriors“ žvaigždynas praėjusius dvejus metus atrodė tiesiog neįtikėtinai. Vakarų konferencijoje besivaržanti ekipa jau prieš kelerius metus buvo vadinama pajėgiausia komanda lygoje, o kai prie klubo sensacingai prisijungė ir Kevinas Durantas, „Warriors“ buvo įvardijama kaip viena pajėgiausių ekipų per visą krepšinio istoriją.

Atrodo kopti aukščiau neįmanoma? Su šiuo teiginiu nesutinka „Warriors“ ekipos valdyba. Dar praėjusių metų birželį buvo pranešta, jog kitą sezoną už čempionus žais bene geriausias lygos vidurio puolėjas DeMarcusas Cousinsas.

Tiesa, „centras“ buvo patyręs achilo sausgyslės traumą ir į aikštę grįžo visai neseniai – jis neturi beveik metų žaidybinės praktikos. Nepaisant to, spėjama, kad aukštaūgis atkrintamosiose varžybose galės žaisti pilnu pajėgumu ir jeigu taip nutiks, „Warriors“ vežimas turėtų veikti praktiškai be priekaištų.

Sezono pradžia – blogiausia per penkis metus

Nepaisant fantastiškos sudėties, savo problemų turi ir čempionai. Statistiškai šis sezonas kol kas yra blogiausias per paskutinius penkerius metus. „Warriors“ kaip niekada greitai patyrė 10 pralaimėjimų reguliariajame sezone ir rodė tokį nestabilų žaidimą tarsi dolerio kursas 2003-ais metais.

Pasak kai kurių NBA apžvalgininkų, tai rodo, kad „kariai“ nebėra tokie nepalaužiami kaip porą paskutiniųjų metų. Kita vertus, kiti analitikai pabrėžia, kad ši ekipa bet kuriuo metu gali jungti kur kas aukštesnę pavarą.

Galbūt į reguliariojo sezono mačus išties nereikėtų kreipti tiek daug dėmesio, galima prisiminti 2015-2016-ųjų metų sezoną. Tuomet Steve‘o Kerro auklėtiniai iškovojo 73 pergales ir patyrė vos 9 nesėkmes, tačiau didžiajame finale sensacingai turėjo pripažinti „ClevelandCavaliers“ persvarą. Kiti rezultatai reguliariajame sezone „auksinės valstijos“ atstovams nebuvo tokie sėkmingi, tačiau galiausiai jiems pavyko pasiekti esminį tikslą – iškelti trofėjų.

Vidiniai konfliktai

Jau praėjusio sezono metu sklido kalbos, kad čempionų gretose mikroklimatas yra labai sudėtingas. Apie tai po sezono kalbėjo vyriausiasis komandos treneris, kuris po laimėto finalo pabrėžė, kad laimėti titulą po to, ką teko ištverti viso sezono metu yra tiesiog neįtikėtina.

Kuriam laikui šis klausimas buvo aprimęs, visgi sezono pradžioje kilo visą lygą sukrėtęs skandalas. K. Durantas negavo perdavimo iš kitos komandos žvaigždės Draymondo Greeno, o dėl šio epizodo tarp žaidėjų kilo itin didelis konfliktas. Pranešama, kad jie santykius rūbinėje aiškinosi daugiau nei dvi valandas.

Galiausiai po šio epizodo D. Greenas buvo suspenduotas ir, regis, konfliktas tuo ir baigėsi. Visgi, neabejojama, kad nuoskaudų turi abu žaidėjai ir netgi spėjama, kad kažkuris iš jų vasarą turės palikti komandą.

Lažybų bendrovės laiko ryškiais favoritais

Nepaisantvisų rūpesčių „Warriors“ pelnytai yra laikoma pagrindine favorite triumfuoti lygoje ketvirtą kartą per penkerius metus. Lažybų bendrovės jų galimybes triumfuoti vertina daugiau nei  70 procentų.

Šiuo metu „Warriors“ nėra absoliuti lygos lyderė, bet jau pirmauja Vakarų konferencijoje, todėl jeigu reguliarusis sezonas finišuotų dabar, „Warriors“ iki pat finalo turėtų savo aikštės pranašumą.

Geresnį pergalių ir pralaimėjimų balansą šiame sezone turi tik „Milwaukee Bucks“ komanda. Visgi, pasak NBA analitikų ši ekipa yra tik reguliariojo sezono „juodasis arkliukas“ ir atkrintamosiose varžybose turėtume pajausti jų patirties stoką.

Naujas finalas

Paskutinius ketverius sezonus NBA lygoje matėme tą patį finalą – „Warriors“ grumdavosi su LeBrono Jameso vedina „Cleveland Cavalers“ ekipa. Norėtumėte to ar ne, bet penktą kartą šio finalo nebeišvysime.

Kai vasarą „karalius“ L. Jamesas nusprendė keltis į „Los Angeles Lakers“ ekipą, tapo praktiškai aišku, kad „Cavs“ laukia keletas itin sudėtingų metų. Tą dabar puikiai matome ir turnyrinėje lentelėje – Klivlendo klubas Rytuose užima paskutinę, penkioliktą vietą.

Realiausias kandidatais mesti iššūkį „Warriors“ didžiajame finale yra įvardijamos dvi ekipos – tai „Toronto Raptors“ su Jonu Valančiūnu ir legendinė „Boston Celtics“. Kaip bus išties pamatysime jau visai ne už ilgo – NBA atkrintamosios startuos mažiau nei po trijų mėnesių.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.