Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ startuoja Vilniaus universiteto erdvėse

Rugsėjo 12 d. Vilniaus universiteto erdvėse startuos šešioliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Renginį atidarys „N2 Challenge“ žaidynės – interaktyvios ekstremalaus mokslo varžybos, skirtos susipažinti su įdomiausiais mokslo pasaulio reiškiniais.

Užsiregistravusios moksleivių komandos susirinkusiems žiūrovams pademonstruos pačių sugalvotus mokslo eksperimentus, o po jų varžysis atlikdami Ugnies ir Ledo užduotis. Norint jas sėkmingai įveikti, reiks prisiminti termodinamikos ir chemijos dėsnius. Levitacijos mėgėjų laukia Levitronas – vandens perkėlimas iš vieno kibiro į kitą, nesinaudojant rankomis, tik fizikos dėsniais. Hindenbergo užduoties tikslas – degančia strėle kiaurai peršauti vandenilio pilną balioną ir jį uždegti. Reaktyvinio akmenslydžio rungtyje varžybų dalyviai iš gesintuvo ir biuro kėdės konstruos reaktyvinį variklį, o taikliausi komandų nariai Bulviašaudyje mėgins surinkti kuo daugiau taškų.

Žaidynių idėjos autoriaus Pijaus Vaškevičiaus teigimu, šis sumanymas kilo siekiant ne tik pademonstruoti įspūdingus mokslo reiškinius, bet ir padėti dalyviams geriau su jais susipažinti – tai bus galima padaryti atliekant ekstremalias užduotis, kurios reikalauja įvairių žinių ir kūrybos.

Per žaidynių pertraukas (11.30, 13.30 ir 15.00 val.) VU Didžiajame kieme vyks Lenkijoje įsikūrusio Koperniko mokslo centro komandos pasirodymas. Susirinkusieji sužinos, kaip iliuzionistai ir reklamos specialistai naudoja žinias apie žmogaus smegenų funkcionavimą ir kodėl taip skirtingai suvokiame mus supantį pasaulį. Kiekviename pasirodyme dalyvaus ir orkestras, kurio vaidmenį atliks žiūrovai.

Oficialaus renginio atidarymo, kuris vyks VU Teatro salėje, svečių lauks meninė programa su mokslo šou elementais. Vienas iš jos akcentų – gyvo šokio ir virtualios tikrovės performansą „Liuminescencijos”, kurį specialiai mokslo festivalio atidarymui sukūrė ir atliks VU Kinetinis teatras.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“, kuriuo siekiama skatinti moksleivius domėtis mokslu ir ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą, pagrindiniai partneriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, UAB „Ekspla“, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, UAB „Biotechpharma“, UAB „Teva Baltics/Sicor Biotech“, UAB „Thermofisher Scientific Baltics“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

VU inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.