Vyriausybė jau trečiadienį planuoja leisti laikinai grąžinti žaliąsias rodykles

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pranešė, kad Vyriausybė jau trečiadienį turėtų leisti laikinai vieneriems metams grąžinti žaliąsias rodykles sankryžose, leidžiančias sukti į dešinę.

„Planuojame dar šį trečiadienį, tai yra rytoj, (…) kad būtų teikiamas nutarimo projektas. Mes jau turime paruoštą tą projektą, kad pratęstume žaliųjų rodyklių galiojimo laikotarpį“, – žurnalistams antradienį sakė J. Narkevičius, susitikęs su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla.

Pasak ministro, galutinį sprendimą dėl rodyklių įrengimo konkrečiose sankryžose priims Susisiekimo ministerija savivaldybių teikimu, įvertinusi tarpines ekspertų rekomendacijas.

Dešinįjį posūkį leidžiančių rodyklių Lietuvos sankryžose neliko nuo sausio, tačiau didžiųjų miestų savivaldybės sako, kad tai padidino eismo spūstis, o sprendimo nauda yra abejotina.

J. Narkevičius teigė, kad siūloma laikinai iki 2021 metų grąžinti žaliąsias rodykles aktualiausias Vilniaus miesto savivaldybei, tačiau laikinoji tvarka galios visos Lietuvos regionams.

„Palyginus su Kaunu, Vilniaus mieste skatiname, kad atsirastų integruota šviesoforų valdymo sistema“, – sakė ministras.

„Savivaldybės (…) turėtų žiūrėti į priekį užtikrinant ne tik pralaidumą, bet ir pėsčiųjų saugumą, todėl turės atlikti ir toliau tam tikrus veiksmus, kuriuos galbūt kai kurios savivaldybės, kaip probleminė Vilniaus miesto savivaldybė, iki šiol nepakankamai atliko“, – kalbėjo jis.

J. Narkevičius neatmetė, kad žaliosios rodyklės problemiškiausiose sankryžose gali likti ir po laikinojo metų laikotarpio.

Susisiekimo ministerija, 2014-aisiais pasiūliusi naikinti rodykles, remiasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu, parodžiusiu, jog sankryžose su „žaliosiomis rodyklėmis“ kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.