• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Penktadienis, 11 liepos 2025
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Naujienos

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės dainų festivalyje žymių svečių širdis virpino laisvės dainų akordai

2022-06-17
Naujienos, Renginiai, Renginiai Vilniuje
Laikas: 5 min skaitymo

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės iniciatyva Naujosios Vilnios Kultūros centre įvyko dainų festivalis ,,Esame kartu už laisvę”, skirtas Ukrainos palaikymui. Karui Ukrainoje abejingų nėra. Į pasieniečių kvietimą iš karto atsiliepė akordeono, styginių ir pučiamųjų bei dainavimo – autorinės muzikos atlikėjai. Dėkojame už profesionalumą, susitelkimą ir jautrumą visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti tokį svarbų šiuo vis dar neramiu metu renginį.

Dainų festivalyje ,,Esame kartu už laisvę” dalyvavo: Lietuvos Respublikos Seimo narys, Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Robertas Šarknickas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas, pasieniečiai, Naujosios Vilnios Kultūros centro direktorė Marta Ingaunė, Lietuvos kunigas, vyriausiasis policijos kapelionas, festivalio dvasinis moderatorius Algirdas Toliatas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Virginijus Vitalijus Vilkelis, jo pavaduotoja Daiva Beliackienė, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė, Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir koordinvimo skyriaus atstovai, Radijo XFM direktorė Gabrielė Krulytė, Vilniaus Laisvės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gudauskaitė-Janulevičienė, Vilniaus Laisvės gimnazijos Kino klubo nariai – Marius Janulevičius, Daniel Kitkovskij, Karolis Jablonskas.

Seimo narys Robertas Šarknickas kalbą pradėjo citata: ,,Mes darome ne dėl to, kad bus lengva, o dėl to, kad labai sunku”. Šiandien Ukrainai sunku. Dainomis galime padėti iškovoti laisvę. Daina – stipri vidinė motyvacija.

 

1 46
- +

Žodį tarė VSAT vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas – kiek brangi yra laisvė? Už laisvę tenka sumokėti didžiausią kainą- žmonių sugadintus gyvenimus, aukas. Tokią kainą šiandien moka Ukraina Lietuva prieš pusmetį susidūrė su hibridine agresija, migrantų krize, priešakinėse pozicijose buvo pasieniečiai… Saugokime laisvę, gerėkimės ja ir niekam jos neatiduokime”.Virginijus Vitalijus Vilkelis pasidžiaugė už bendrystę, pilietiškumą, buvimą savimi ir už laisvę.Donalda Meiželytė kreipėsi ,,Laisvė nėra duotybė. Už laisvę reikia pakovoti. Kokie mes bebūtume skirtingi, kai groja patriotinė muzika, visi pasijaučiame vienu dideliu, stipriu batalionu”. Būtent muzika karo akivaizdoje gali įkvėpti ryžto nepasiduoti ir siekti pergalės.

Renginį vedė charizmatiškasis renginių vedėjas Robertas Petrauskas, autorinius dalyvių kūrinius vertino profesionali komisija – kompozitorius, muzikos prodiuseris, dainų auorius, aranžuotojas, muzikos prodiuseris, klavišininkas, grupės „B’Avarija“ narys, Lietuvos muzikos akademijos kompozicijos magistras Deivydas Zvonkus, Lengvojo roko grupės ,,BIPLAN“ narys Maksas Melmanas, muzikos ir meno atstovė, atlikėja Taja, Lietuvos daininkė, muzikos projektų dalyvė nugalėtoja Kristina Radžiukynaitė-KaYra, grupės ,,Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ narys, muzikantas Juozas Baužys.

Jautraus renginio metu ašaras braukė ne tik žiūrovai, bet ir scenoje pasirodę dalyviai. Kūrybines autorines dainas Ukrainai ir mums skyrė 15 atlikėjų ir meno kolektyvų. Tarp jų ir buvęs pasienietis bei Jaunojo pasieniečio būrelio nariai. Koncerto programą jungė taikos, laisvės, vienybės ir palaikymo Ukrainai tematika, visi atlikėjai į publiką kreipėsi jautria žinute.

Koncerto pradžioje sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, minint 82-ąsias žūties metines, tylos minute pagerbtas pasieniečio A. Barausko atminimas. Renginio vedėjo lūpomis skambėjo prasmingi žodžiai: ,,Aleksandro Barausko šviesus atminimas tebūna mums paskata ir priminimas, kad didžiausias dalykas, kurį galime padaryti, tai likti iki galo ištikimi savo pareigai, savo pašaukimui, savo artimui ir Tėvynei.

Renginio metu VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė skaitė savo kūrybos eiles, skyrė palaikymo žodžius ukrainiečiams: ,,Padės mums bendrystė, draugystė, malda, už laisvę kovoti mes galim bade/ Neleisim žvėries mes į savo namus/ O tie nužudyti juk per amžius gyvuos…/ Jų atvaizdus gyvus nešiosim širdy/ Didvyriai Tėvynės išliks atminty/ Krauju palieti ąžuolai sužaliuos/ Mes laisvę turėsim, mūsų širdys dainuos! Jai akomponavo akordeonu Vilniaus rajono Mickūnų gimnazijos mokinys – Jaunojo pasieniečio būrelio narys Mateušas (Mateusz) Dainoravičius.

Pirmieji scenoje pasirodė – buvęs pasienietis Algirdas Zinkevičius su dukra Anastasija Zinkevičiūte, kurių duetas atliko dainas ,,Pasieniečio laukime”: ,,Tik ryte aš atnešiu tau gėlę/ Iš pasienio laukų neartų…/O tiems, kas atlieka tarnybą, Lietuva padėkos atskirai“ ir ,,Gyvenimo posūkis”.

Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijos ansamblis ,,Laisvės spalvos“ ir muzikos mokytoja Monika Jodko pasirodė su daina ,,Tai mūsų Lietuva”:

Tretieji pasirodė – atlikėja Liveta Kovger su ,,Šv. Jono brolių ansamblio nariais Tomašu Dragūnu (Tomaš Dragūnas) ir Rafalu Šipkovskiu.Vokalinis ansamblis „ATGAIVA“ (vad. Skaistė Gorobeskaitė) atliko dainą ,,Savąją širdį dedu“.

Vilniaus Simono Konarskio gimnazijos 4b klasės choras, kartu su vadovu Veslav Sobieski, atliko kūrinį ,,Laisva tauta“.

Šeštoji dainų festivalyje pasirodė dainininkė Aušrinė Aurelija Apanavičiūtė su daina „Tavo Lietuva“.

Septintieji dainų festivalio dalyviai – Anykščių Jono Biliūno gimnazijos tarcetas: Eglė Pipiraitė, Martynas Žemaitis  ir Nedas Raugalė, (mok. Eglė Vaiciekiūtytė) atliko savo muzikinį kūrinį ,,Sula“.

Ta pati vadovė lydėjo ir grupę ,,Demo”, kurie atliko muzikinį kūrinį ,,Ar būti“:

Devintasis dainų festivalio dalyvis – atlikėjas Lauryas Žiedas su daina „Suskilęs dangus“.

Dešimtieji pasirodė Vilniaus rajono Mickūnų gimnazijos mokinių grupė „Triolė“ su daina ,,Švenčiu Lietuvą“, kurią palydėjo muzikos mokytoja vadovė Teresa Pavlovska. Įdomu tai, kad grupės dalyvė – Ariadna Baratova yra ir  Jaunojo pasieniečio būrelio narė bei atliekamo kūrinio žodžių autorė.

Vaikų ir jaunimo klubo ,,Kregždutė” kolektyvas BEnNADA kartu su Antakalnio mokyklos muzikos mokytojumi Algirdu Gražiu atliko dainą ,,Jei nori – gali nugalėt“:

Grupės ,,Grupiokai“ solistas Justas Leikauskas, atliko kūrinį „Išeinu į karą“: ,,Išeinu į karą, palinkėk man sėkmės/ Ginklo nenaudosiu, kol priešas nelies./Vėliavą iškelsim dėl savo šalies, Vėliavą iškelsim dėl ateities“.

Tryliktasis dainų festivalio dalyvis – muzikantas ir atlikėjas Justinas Stanislovaitis su daina ,,Už mus visus“:

Keturioliktoji scenoje pasirodė Sonata Noreikienė, profesionaliai dainuojanti gydytoja terapeutė su muzikiniu kūriniu „Grąžinkit man laisvę“.

Paskutinioji dalyvė – atlikėja Teresa Blaževičienė su daina „Dangus tyliai tyliai“ (vadovas Jan Suchodolski): ,,Grąžinkit man laisvę/ Ir tą pasaulį, kur turėjau / Kai jaust gyvenimą galėjau visur visada. Teresa grojo gitara, instrumentas buvo papuoštas nacionaliniais kenčiančios nuo Rusijos sukelto karo šalies simboliais.

Kol komisija svarstė dėl nugalėtojų titulo, susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti Naujosios Vilnios kultūros centre eksponuojamą parodą ,,Ukrainos vaikai kalba”.Po komisijos darbo išaiškinta VSAT Vilniaus pasienio rinktinės festivalio ,,Esame kartu už laisvę“ daina nugalėtoja – ja tapo – siela dainuojanti Liveta Kovger su ,,Šv. Jono brolių vienuolyno ansamblio nariais. Nugalėtojams Naujosios Vilnios kultūros centras įteikė Geriausio kūrinio nemokamą įrašą, o radijas – interviu ir tiesioginę dainos transliaciją tiesioginiame radijo XFM eteryje.

Renginio metu gimimo dienos proga pasveikintas Juozas Baužys.

Visi dalyviai apdovanoti VSAT Vilniaus pasienio rinktinės ir Vilniaus miesto savivaldybės padėkomis už dalyvavimą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės šventiniame dainų festivalyje ,,Esame kartu už laisvę“, nuoširdžią meilę muzikos menui, prasmingą indėlį į kultūrinį bei socialinį gyvenimą. Dalyviams taip pat padovanoti kvietimai – ekskursijos į VSAT padalinius. Atlikėjai bus kviečiami į VSAT renginius dainuoti ir groti.

Komisijos nariams įteikti VSAT suvenyrai, padėkos už nuoširdų bendradarbiavimą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės šventiniame dainų festivalyje ,,Esame kartu už laisvę“ .

Organizatoriai atskirą padėką reiškia ir netiesioginiams festivalio dalyviams – Naujosios Vilnios kultūros centro šviesų ir garso režisieriams Vytautui Novickui ir Grigorijui Karachanovui, VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademijos savanoriui Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniui Martynui Gluoksniui už originalias idėjas, festivalio fono ir logotipo išpildymą.

Dovilė Sabaliauskienė

DalintisSiųstiSiųsti

TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa
Kyšį priėmusiam buvusiam sostinės ligoninės vadovui skirta 17,5 tūkst. eurų bauda
Vilnius už 56 mln. eurų perka 73 naujus troleibusus, visą parką planuoja atnaujinti iki 2027-ųjų
Garsų magija Balinskių dvare – prasidėjo X-asis festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ sezonas

Politika

Įvyko Trakų rajono savivaldybės ir Gibų valsčiaus įgyvendinamo projekto partnerių susitikimas
Tęsiamas Trakų ir Gižycko rajonų savivaldybių įgyvendinamas projektas
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė lankėsi Trakų rajono ugdymo įstaigose
Prezidentas žada užlopyti skylę dėl GPM lengvatos ūkininkams

Kultūra

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa
Karaliaus Mindaugo piknike prie Neries – tūkstančių vilniečių giedama Tautiška giesmė
Vilniaus rajone iškilmingai paminėta Liepos 6-oji
Kelionę po sostinę pradeda paroda „Tvaraus Vilniaus kūrėjai“, pristatanti miesto bendruomenių iniciatyvas

Sportas

Čempionų lygoje – pergalingas startas
Kelias iki 30: statistika ir rekordai Europoje
Pirmasis varžovas iš Maltos – pažįstamų veidų turintys spartiečiai
L. Dumančičiaus įvartis nulėmė minimalią pergalę
  • Populiariausi
  • Komentarai
  • Naujausi
Ausinukai

Net sienos turi ausis: ar jūsų kolegos nesiklauso per paliktas ausines ar telefoną?

15 priežasčių, dėl kurių verta aplankyti Vilniaus rajoną

Pagaliau pajudės? Trakų savivaldybė spaudžia „Via Lietuva“ dėl įstrigusio Vilnius–Trakai kelio projekto

Pagaliau pajudės? Trakų savivaldybė spaudžia „Via Lietuva“ dėl įstrigusio Vilnius–Trakai kelio projekto

Pirmam būstui reikalingas pradinis įnašas bus mažinamas iki 10 proc. NT vertės

Pirmam būstui reikalingas pradinis įnašas bus mažinamas iki 10 proc. NT vertės

Atidarytas naujas Nemenčinės poliklinikos medicininės reabilitacijos centras

Atidarytas naujas Nemenčinės poliklinikos medicininės reabilitacijos centras

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa

pinigai

Kyšį priėmusiam buvusiam sostinės ligoninės vadovui skirta 17,5 tūkst. eurų bauda

Nuo balandžio 1 d. grįžta įprasti viešojo transporto tvarkaraščiai Vilniuje

Vilnius už 56 mln. eurų perka 73 naujus troleibusus, visą parką planuoja atnaujinti iki 2027-ųjų

Policijos komisaras: šaudynes Alytaus rajone sukėlė Latvijoje už dvigubą žmogžudystę ieškotas vyras

Policijos komisaras: šaudynes Alytaus rajone sukėlė Latvijoje už dvigubą žmogžudystę ieškotas vyras

Garsų magija Balinskių dvare – prasidėjo X-asis festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ sezonas

Garsų magija Balinskių dvare – prasidėjo X-asis festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ sezonas

Proneta
pamatyti.lt pamatyti.lt pamatyti.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Naujienos
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa

Vilnius kviečia menininkus kurti miestą – startuoja kasmetinė meno rėmimo programa

pinigai

Kyšį priėmusiam buvusiam sostinės ligoninės vadovui skirta 17,5 tūkst. eurų bauda

Nuo balandžio 1 d. grįžta įprasti viešojo transporto tvarkaraščiai Vilniuje

Vilnius už 56 mln. eurų perka 73 naujus troleibusus, visą parką planuoja atnaujinti iki 2027-ųjų

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022