VRK, Lietuvos policija ir „Baltosios pirštinės“ sutarė bendradarbiauti rinkimų metu

Rugsėjo 23 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), Lietuvos policijos ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovai surengė viešą pasitarimą aptarti pasirengimo darbus siekiant užtikrinti sklandų Seimo rinkimų organizavimą.  

Vienas iš svarbiausių VRK, Lietuvos policijos ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ uždavinių – kad rinkimai įvyktų sklandžiai, skaidriai ir užkertant kelią rinkėjų papirkinėjimui.

Susitikimą  inicijavusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė akcentavo, kad kaip ir kiekvienuose rinkimuose yra labai svarbu užtikrinti viešąją tvarką rinkimų apylinkėse tiek balsuojant iš anksto, tiek rinkimų dienomis. Ji taip pat išreiškė lūkestį, kad visos bendradarbiaujančios pusės aktyviai reaguotų į gautą informaciją apie galimus pažeidimus rinkimų metu bei tinkamai ją užfiksuotų, kad  būtų užkirstas kelias galimiems pažeidimams tiek rinkimų agitacijos laikotarpiu, tiek Seimo rinkimų metu.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla informavo, kad jau dabar aktyviai stebi ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, dėlioja galimus reagavimo būdus, prevencinius veiksmus. Pasak jo, policijos pareigūnai taip pat analizuoja probleminius rajonus, kuriuose dažniausiai pastebimi rinkimų pažeidimai ar fiksuojami bandymai papirkinėti rinkėjus.

Šiame susitikime taip pat dalyvavo ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė. Ji pasidžiaugė, kad „Baltųjų pirštinių“ gretos aktyviai pildosi nepriklausomų stebėtojų pavardėmis, kurie pasiryžę dirbti ir bendradarbiauti su pareigūnais ir VRK.

VRK ir Lietuvos policija labai ragina žmones, turinčius informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, kreiptis ir pateikti turimą informaciją.

Pranešti apie pažeidimus galima per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt, arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Informuoti apie galimus pažeidimus taip pat galima ir trumpuoju VRK informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855.

VRK inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.