Visą Lietuvą apkeliavusi kelmiškių šeima: „Didelių dalykų atradome mažuose miesteliuose“

Vasaros atostogas ar išvyką planuojantiems lietuviams šeima iš Kelmės turi, ką patarti: turistų sausakimšus užsienio kurortus iškeiskite į gamtos ir istorijos perliukų paiešką Lietuvoje. Aistė ir Vygantas Mažonai yra turbūt vieni iš nedaugelio, galinčių pasigirti apvažiavę visą Lietuvą. Ir to įrodymą jau turi – visą iš kiekvieną šalies rajoną reprezentuojančių magnetukų surinktą Lietuvos žemėlapį. „Projektas „Surink Lietuvą“ įprasmino mūsų pomėgį keliauti po Lietuvą ir įkvėpė azarto aplankyti nuošaliausius šalies kampelius. Pamatėme, kad nors ir nedidelė, mūsų šalis turi tiek daug“, – sako Aistė Mažonienė, besidalindama, kuo gali nustebinti Lietuva ir kodėl atokesni šalies miesteliai turėtų būti šio sezono atostogų „must visit“.

„Anksčiau keliaudavome dviese. Kai prasidėjo iniciatyva „Surink Lietuvą”, jau buvome trise. Dukrai tuomet buvo kiek daugiau nei 6 mėnesiai, tad į pirmąją kelionę išsiruošėme šiek tiek nedrąsiai ir netoli – į Raseinius. Įsitikinome, kad keliauti galime ir su vaiku, tuomet kelionės vis ilgėjo. Anksčiau, keliaudami po Lietuvą, buvome išsikėlę tikslą aplankyti visus Lietuvos apžvalgos bokštus. Tiesa, šio tikslo dar nepasiekėme, tad kelionių krypčių Lietuvoje dar turime“, – pasakoja iš Šiaulių kilusi A. Mažonienė.

Dabar Kelmėje su šeima gyvenanti moteris pasakoja visuomet iš aplankytų vietų parsiveždavusi suvenyrų, o kelionėms po Lietuvą įkvėpęs projektas „Surink Lietuvą“, kviečiantis keliauti po savo kraštą ir rinkti Lietuvos žemėlapį, suteikė kelmiškių pomėgiui naują prasmę. Pernai vasarą magnetukus rinkti pradėjusi šeima pilną žemėlapį sudėliojo artėjant naujam atostogų sezonui.

„Užtrukome apie 9 mėnesius. Iš pradžių rinkome greitai – apvažiuodavome aplinkinius rajonus. Tačiau trūkstamoms dėlionės dalims vis labiau tolstant, žemėlapio rinkimo greitis sparčiai lėtėjo. Neturėjome tikslo kuo greičiau surinkti visus magnetukus. Priešingai, norėjome pamatyti kuo daugiau Lietuvos vietų – o tai užtrunka. Pats magnetukas tapdavo lyg trofėjus –  aplankę rajoną, parsiveždavome namo mažą Lietuvos dalelę bei daug įspūdžių“, – prisiminimais dalijasi V. Mažonas.

Atradimai laukė mažiausiuose miesteliuose

Kelionė po Lietuvą, pasak V. Mažono, leido pamatyti visus šalies kontrastus: Dzūkijos miškus, Aukštaitijos ežerus, Žemaitijos kalvas. Tačiau savo kraštą keliautojai iš naujo pažino ne tik grožėdamiesi gamta, bet ir lankydami rečiau turistų sulaukiančius miestelius. Į kai kuriuos iš jų rekomenduoja būtinai užsukti ir kitiems keliautojams.

„Žmonės dažniausiai vyksta į didžiuosius miestus arba kurortus, kur gali rasti daugiau pramogų. Mes pamatėme, kad ir rajonuose yra ką aplankyti ir pamatyti. Labai gerą įspūdį paliko V. Sirokomlės muziejus Vilniaus rajone – nedidukas medinis dvaras, puoselėjamas vietinių žmonių. Šalčininkų rajone sužavėjo Jašiūnų dvaras, o Kauno rajone su malonumu vaikštinėjome Raudondvaryje. Savita architektūra išsiskyrė Kupiškis, Molėtai, Šilutė, Joniškis. Įdomų įspūdį paliko Jurbarko dvaro teritorija, senamiestis, tiltas per Nemuną. Įsimintina diena praleista Mosėdyje įsikūrusiame Akmenų muziejuje. Džiugu, kad ir mažesni Lietuvos miesteliai tvarkomi, gražinami“, – įspūdžiais dalijasi kelmiškiai.

Visai Lietuvai apvažiuoti teko nuriedėti daugiau kaip 8 000 km. „Iš pradžių dar sekėme, kiek kilometrų nuvažiavome, rinkdami magnetukus, tačiau, pasiekus 8 000 km, skaičiai pasimetė“, – šypsosi moteris.

Labiausiai šeimai įsiminė pirmoji kelionė, į kurią leidosi su 6 mėn. mažyle. „Labai gerai prisimenu, kaip vyras siaurais laipteliais su dukrele ant rankų kilo į Raseinių cerkvės bokštą“.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.