Viduje veikiančios kavinės gali neriboti srautų, bet privalu išlaikyti atstumus

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo pirmadienio kavinėms, restoranams, barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms, esančioms uždarose patalpose, nėra taikomas reikalavimas užtikrinti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą kiekvienam lankytojui. Tuo metu, siekiant užtikrinti ir lankytojų, ir darbuotojų saugumą, ir toliau bus privalu išlaikyti tinkamą atstumą tarp prie stalų sėdinčių žmonių.

Numatyta, jog atstumas tarp atskirų staliukų turi būti toks, kad prie skirtingų staliukų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Tuo atveju, jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 centimetrų pločio ir 140 centimetrų aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų gali būti toks, kad tarp lankytojų, sėdinčių prie atskirų stalų, būtų išlaikytas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Siekiant valdyti rizikas, apibrėžta, kad prie vieno stalo galima sėdėti ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius.

Taip pat ir toliau galioja reikalavimas į patalpas įleisti tik nosį ir burną dengiančias priemones dėvinčius lankytojus. Valgant ir geriant kaukės nedėvimos.

Kavinės, restoranai, barai ir kitos pasilinksminimo vietos, veikiančios uždarose patalpose, gali veikti nuo 8 iki 22 valandos.

Darbo laiko ribojimas ir toliau netaikomas lauko kavinėms ir gaminantiems maistą išsinešimui.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.