Verslas plečia veiklas pataisos įstaigose ir įdarbins nuteistuosius

Vilniaus AB „Plasta“ ketina įkurti atskirą plastikinių gaminių cechą Pravieniškių pataisos namuose ir čia įdarbins nuteistuosius. Dėl panašaus projekto Alytaus pataisos namuose susitarta su plastikinius langus gaminančia UAB „WHS“. Gamybinės linijos bus įrengtos valstybės įmonės „Mūsų amatai“ patalpose.

Šios ir dar kelios įmonės susidomėjo Teisingumo ministerijos iškelta tiesioginės partnerystės su verslu iniciatyva, kad padėtų atsigauti finansinių sunkumų turinčiai valstybės įmonei „Mūsų amatai“, kuri atlieka svarbią socialinę misiją – sudaro galimybę dirbti bausmę atliekantiems asmenims.

„Reikia keisti „Mūsų amatų“ vadybos modelį, užtikrinti veiklos stabilumą, paklausių produktų gamybą. Džiaugiamės, kad Lietuvos pramonės įmonės atsiliepė į pasiūlymą kurti cechus pataisos įstaigų patalpose ar ten veikiančiuose „Mūsų amatų“ filialuose, – sako laikinai teisingumo ministro pareigas einantis Elvinas Jankevičius. – Vienas svarbiausių tokios partnerystės privalumų – nuteistasis net tik išmokomas amato, bet atlikęs bausmę gali įsidarbinti toje pačioje įmonėje“.

Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisas, kad būtų išspręsta nuteistųjų motyvacijos dirbti problema ir pataisos įstaigose būtų daugiau dirbti norinčių asmenų. Dabar pagal Bausmių vykdymo kodeksą (BVK), kiekvienas laisvės atėmimo bausmę atliekantis nuteistasis privalo dirbti, jeigu jam darbą siūlo pataisos įstaigos administracija.

Pasak E. Jankevičiaus, artimiausiu metu Vyriausybei bus pateiktos  svarstyti parengtos BVK pataisos, kaip pertvarkyti užimtumo sistemą bausmės atlikimo vietose. Siūloma įtvirtinti bendruosius principus, pagal kuriuos pataisos įstaigų administracijos turės rūpintis, kad kiekvienam dirbti galinčiam asmeniui būtų pasiūlyta darbinė veikla.

Taip pat būtų nustatomas minimalus valandų skaičius per mėnesį, kuriomis nuteistieji privalo užsiimti pasiūlyta darbine veikla, o atsisakiusieji prarastų teisę būti skatinami, trumpam išleidžiami už pataisos įstaigos teritorijos ribų ar perkeliami į pusiaukelės namus. Neturintys teisės be sargybos išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų galėtų darbine veikla užsiimti tik pataisos įstaigos viduje ir valstybės įmonėje „Mūsų amatai“.

Numatoma, kad įmonės „Mūsų amatai“ veikla pirmiausia turi būti orientuota į bausmių vykdymo sistemos įstaigų vidinių poreikių tenkinimą – skalbimas, maisto gaminimas, inventoriaus gamyba, remonto darbai ir pan., kad nuteistieji prisidėtų prie savo išlaikymo išlaidų mažinimo.

Šiuo metu iš 5600 bausmę pataisos įstaigose bausmę atliekančių asmenų dirba apie 1300.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.