Valdovų rūmų muziejaus leidinių bus galima įsigyti ir bekontakčiu būdu

Ypatingu laikotarpiu lankytojams dovanojęs nemažai virtualių ekskursijų, edukacinių užsiėmimų ir kitų skaitmeninių paslaugų, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai perorientuoja savo veiklą ir leidinių platinimo srityje. Nuo šiol visus muziejaus leidinius bus galima įsigyti ir nesilankant jų platinimo vietose – internetu užsakytos knygos atkeliaus per visoje Lietuvoje veikiančius AB Lietuvos pašto padalinius ir UAB „Omniva LT“ paštomatų tinklą, paruoštas siuntas taip pat bus galima nemokamai atsiimti ar įsigyti ir pačiame muziejuje. Keletas muziejaus leidinių persikėlė ir į virtualią erdvę – nuo šiol juos galima skaityti nemokamai.

„Jau seniai mąstėme apie galimybę sudaryti sąlygas įsigyti mūsų leidinių paprasčiau, taupant laiką ir saugant sveikatą, bet šis ypatingas laikotarpis paspartino procesą. Tikimės, kad sprendimas bus patrauklus daugeliui žmonių, o leidiniai atliks savo misiją – suteiks išsamių žinių apie mūsų šalies istoriją, kultūros paveldą, valdovus, bus naudingi tiek mokslininkams, tiek istoriją mylintiems suaugusiesiems ir vaikams“, – teigia paslaugos idėją inicijavusi Valdovų rūmų muziejaus Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ernesta Sargūnaitė.

Jos teigimu, išsirinkus norimus leidinius muziejaus interneto svetainėje, tereikės parašyti nurodytu elektroniniu paštu ir, gavus patvirtinimą, apmokėti. Leidiniai bus siunčiami per AB Lietuvos pašto padalinius ir UAB „Omniva LT“ paštomatų tinklą pagal jų taikomus įkainius. Užsakytas knygų siuntas taip pat bus galima nemokamai atsiimti pačiame muziejuje arba ten pat jas tiesiog įsigyti kasose.

„Šia proga iki karantino pabaigos šiek tiek daugiau nei trims dešimtims leidinių pritaikėme žymias nuolaidas, kai kurie jų atpigo net iki 60 proc., tad visi norintieji jų įsigyti sutaupys ne tik siuntimo išlaidoms“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja.

Beje, apsilankiusieji Valdovų rūmų muziejaus svetainėje skiltyje „Leidiniai“ ras ir keletą leidinių, kuriuos internete galima skaityti nemokamai. Tai jubiliejinis leidinys, skirtas pirmajam Valdovų rūmų muziejaus veiklos dešimtmečiui (2009–2018) apžvelgti, taip pat du Valdovų rūmuose vykusių parodų apie dovanotas ir įsigytas vertybes katalogai.

Nuo 2009 m. veikiantis Valdovų rūmų muziejus iki šiol yra išleidęs daugiau nei 90 įvairaus pobūdžio mokslinių ir informacinių publikacijų: albumų, parodų ir rinkinių katalogų, kronikų, studijų ir kt. Žymiausios Valdovų rūmų muziejaus knygų serijos yra šios: „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kronika“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų albumai“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rinkinių katalogai“ ir „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijos“.

Virtualiai nemokamai skelbiamus Valdovų rūmų muziejaus leidinius galima rasti čia:
https://www.valdovurumai.lt/muziejaus-veikla/leidiniai/virtualus

Visas virtualias Valdovų rūmų muziejaus paslaugas galima rasti čia: https://www.valdovurumai.lt/aktualijos/virtualus-valdovu-rumu-muziejus

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.