V. Šapoka: dėl NPD įšaldymo nukentėtų regionai ir minimalios algos gavėjai

Sniegė Balčiūnaitė

Neapmokestinamųjų pajamų (NPD) augimo stabdymas padidintų socialinę atskirtį ir šalies regioninius skirtumus, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

„NPD viena iš efektyviausių priemonių kovojant su nepasiturinčiųjų skurdu“, – konservatorių frakcijoje antradienį sakė V. Šapoka, reaguodamas į pastarųjų siūlymą Vyriausybei stabdyti NPD didinimą 2020-2021 metais.

Pasak ministro, jeigu abu šeimos nariai uždirba po minimalų atlyginimą, atsisakius planuoto NPD didinimo tokia šeima per metus prarastų apie 1 tūkst. eurų. Tuo metu rezoliuciją dėl NPD didinimo stabdymo inicijavusių konservatorių teigimu, dėl šio dydžio kėlimo biudžetas per metus netektų daugiau kaip 300 mln. eurų pajamų.

V. Šapoka taip pat pabrėžė, kad dėl NPD įšaldymo labiausiai nukentėtų regionai, kuriuose atlyginimai yra nedideli.

23 konservatoriai siūlo Seimui priimti rezoliuciją dėl NPD įšaldymo ties dabartiniais 300 eurų, o ne didinti kasmet po 100 eurų, kaip yra suplanuota anksčiau. Šį dokumentą Seimas svarstys antradienį.

Valdantieji pernai vasarą priėmė sprendimus, kuriais nuo 2019 metų padidintas NPD ir išplėstos jo taikymo ribos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.