Šaltiniai EP: visos frakcijos, išskyrus vieną, pritaria V. Sinkevičiaus kandidatūrai

Visų Europos parlamento frakcijų koordinatoriai, išskyrus euroskeptikų Tapatybės ir demokratijos grupės narius, pritaria Lietuvos į eurokomisarus deleguoto Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai, teigia šaltiniai Europos Parlamente.

Ketvirtadienio vakarą vyksta Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos bei Žuvininkystės komitetų koordinatorių vertinimo posėdis. Per 24 valandas nuo įvertinimo jie išsiųs konfidencialų raštą Komitetų pirmininkų sueigai, kuriame pateiks rekomendaciją dėl pasiūlytojo komisaro tinkamumo.

Pats V. Sinkevičius teigė, jog patvirtinto rezultato dar nėra, tačiau po klausymų sulaukęs nemažai palaikymo.

„Kol kas dar nėra jokio patvirtinto oficialaus rezultato, sulaukime jo, bet aš džiaugiuosi, kad parlamentarai, po to, labai daugelis priėjo, pasveikino, buvo labai malonu“, – žurnalistams Briuselyje sakė V. Sinkevičius.

Ketvirtadienio popietę Briuselyje vykę klausymai truko apie dvi su puse valandos, per jas europarlamentarai uždavė kelias dešimtis klausimų, susijusių su jam siūloma sritimi – aplinka ir vandenynais.

Dauguma viešai pasisakiusių europarlamentarų, ypač iš didžiausios Europos Liaudies frakcijos frakcijos, teigiamai įvertino V. Sinkevičiaus pasirodymą.

Galutinis vertinimas turėtų būti pateiktas spalio 17 dieną. Europos Parlamentas dėl kandidatų į komisarus ketina balsuoti spalio 23 dieną Strasbūre.

Jei bus patvirtintas, 28 metų V. Sinkevičius taps jauniausiu eurokomisaru bendrijos istorijoje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.