„Rytas“ sieks šturmuoti LKL viršūnę

Pajėgiausias Vilniaus krepšinio klubas sezoną pasitinką sutrumpinęs savo pavadinimą. Nuo šiol sostinės komanda nebe „Lietuvos rytas“, o tiesiog „Rytas“, o naują istorijos lapą atvėręs klubas sieks pačių aukščiausių tikslų.

Paskutinį kartą vilniečiai Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) triumfavo dar 2010-aisias metais, o nuo tada čempionais tampa tik Kauno „Žalgiris“. Galbūt „Ryto“ krepšininkai ir vėl sugebės tapti rimtais konkurentais pajėgiausiai šalies krepšinio komandai?

Naujas sezonas – naujas (senas) treneris

Vienu iš didžiausių „Ryto“ valdybos tarpsezonio laimėjimų galima drąsiai laikyti Dainiaus Adomaičio sugrįžimą. Dar praėjusio sezono pabaigoje pradėjo sklisti kalbos, kad „Rytas“ atsisveikins su treneriu Rimu Kurtinaičiu, o jo vietą užims būtent D. Adomaitis.

Kurį laiką pusės šios informacijos komentuoti nesutiko, bet birželio mėnesį gandai vyko realybe ir D. Adomaitis sukirto rankomis su Vilniaus klubu. Šis specialistas „Rytą“ jau treniravo prieš keletą metų ir tuomet pusės išsiskyrė ne pačiu gražiausiu būdu, tiesa tuo metu ekipą dar valdė Gedvydas Vainauskas, todėl su dabartine valdyba D. Adomaitis nuoskaudų veikiausiai neturi.

Šiam treneriui tai ne vienintelis darbas. Jis tuo pačiu metu treniruoja ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Pasak krepšinio ekspertų, šis faktorius gali padėti į „Rytą“ prisivilioti rinktinės žaidėjų, o tą iš dalies patvirtina ir vasaros darbai.

Grįžo Eimantas Bendžius, atvyko Evaldas Kairys

Vienas didžiausių „Ryto“ vasaros pirkinių – snaiperis Eimantas Bendžius. Pastarasis anksčiau „Ryte“ praleido keletą metų, o tuomet pradėjo krimsti legionieriaus duoną. Žaisdamas užsienyje jis gerokai patobulėjo ir dabar grįžo į „Rytą“ kaip potencialus komandos lyderis.

Kalbama, kad E. Bendžiaus grįžimas – būtent rinktinės trenerio D. Adomaičio nuopelnas.

Dar vienas rinktinės žaidėjas kurį į klubą potencialiai pasikvietė D. Adomaitis – vidurio puolėjas Evaldas Kairys. Šis „centras“ su „Rytu“ buvo siejamas jau keletą metų, bet pusėms rasti susitarimą pavyko tik šią vasarą.

Pajėgūs gynėjai iš JAV

Panašu, kad „Ryto“ aistruoliai po ilgesnės pertraukos patenkinti ir klubo įsigytais legionieriais. Į komandą atvyko atletiškasis Dominicas Suttonas ir snaiperis D. J. Seeley.

Abu šie krepšininkai tikėjosi šį sezoną žaisti Eurolygoje, tačiau nesulaukę juos tenkinusių pasiūlymų sutiko žaisti „Ryte“.

Jie gynėjų grandį sudaro su Mindaugu Girdžiūnu ir antrą sezoną klube pasitinkančiu Chrisu Krameriu.

Sezono startas geras, bet „Žalgiriui“ nusileista

Lietuvos krepšinio lygoje „Rytas“ kol kas tiesiog dominuoja. Vilniaus ekipa šventė 5 pergales iš 6, o visus varžovus įveikė daugiau nei užtikrintai. Gal kiek sunkiau vilniečiams buvo tik Alytuje, žaidžiant prieš vietos „Dzūkiją“, tačiau ketvirtajame kėlinyje šalies vicečempionai sugebėjo išspręsti visus reikalus, nors krepšinio lažybininkų statymai po trijų ketvirčių jau buvo palankesni dzūkams.

Tiesa, net ir turėdami puikų pergalių ir pralaimėjimų balansą, „Ryto“ krepšininkai sezono startą nacionalinėse pirmenybėse galėtų pavadinti kiek apkartusiu.

„Rytas“ jau žaidė prieš principinį varžovą „Žalgirį“ ir „Siemens“ arenoje ketvirtajame kėlinyje turėjo 14 taškų pranašumą. Visgi, tuomet D. Adomaičio kariauna tiesiog sugriuvo – ekipa „Žalgiriui“ pralaimėjo atkarpą 19:0 ir tragiškai užbaigę kėlinį turėjo įsirašyti pirmąją nesėkmę.

Šį sezoną „Rytas“ nusiteikęs siekti aukščiausių tikslų – ar pavyks atsirevanšuoti „Žalgiriui“ parodys tik laikas.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.