Ramūno Šukausko knygos pristatyme – pokalbis apie įspūdingiausius Lietuvos pažintinius takus

Birželio 30 d. 18 val. 30 min. skaitykla „Vilnius skaito“ ir leidykla „Terra Publica“ kviečia į knygos „Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“ pristatymą. Renginio metu iš knygos autoriaus Ramūno Šukausko sužinosite daugiau apie šalies pažintinius takus ir išgirsite apie populiarias lankytinas vietas.

Knygos autorius ir tinklaraščio „Nesėdėk namuose“ įkūrėjas R. Šukauskas yra apkeliavęs daugiau nei 100 pažintinių takų Lietuvoje. 2019 metais konkurse „Kolumbas LT 2019“ jo tinklaraštis laimėjo nominaciją „Metų kelionė po Lietuvą“.

Knyga „Nesėdėk namuose" 100 Lietuvos pažintinių takų“„Kai susidomėjau pažintiniais takais ir pradėjau jais keliauti, apie juos neradau jokių knygų. Susistemintos informacijos nebuvo net internete, todėl važiavimas į pažintinį taką buvo tarsi nuotykių ieškojimas. Mano knyga turėtų užlopyti šią spragą. Vienoje vietoje pateikta susisteminta informacija apie 100 Lietuvos pažintinių takų: kur juos rasti, ką ten galima pamatyti ir sužinoti, kokia infrastruktūra“, – pasakoja R. Šukauskas.

Paklausus, kokius 3 įdomiausius pažintinius takus rekomenduotų, knygos autorius neslepia – tokie klausimai yra patys sunkiausi. „Žmonės skirtingi ir jiems patinka skirtingi pažintiniai takai. Man įspūdį paliko ilgesnieji, kuriuos pavadinčiau patyriminiais. Tai Paršežerio pažintinis takas Žemaitijoje, Skroblaus pažintinis takas Dzūkijoje ir Šventosios aukštupio pažintinė trasa Aukštaitijoje. Visi jie ilgesni nei 10 kilometrų, tačiau jais einant ypač gerai galima pajausti kiekvieno etnografinio regiono dvasią“, – sako knygos autorius.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.