Po prokuratūros išvados – skubiai prašoma susirinkti Ekonomikos komitetą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys sako, kad prokurorų išvados dėl neteisėtos Lietuvos pašto valdybos reikalauja skubios reakcijos. Pradėti rinkti parašai dėl skubaus Ekonomikos komiteto posėdžio sušaukimo.

„Teisinis įvertinimas nepalieka abejonių – ministro J. Narkevičiaus paskirtos valdybos sprendimai yra neteisėti. Ministras dėl savo neišmanymo ir galbūt asmeninio intereso strateginę Lietuvos įmonę paliko be aukščiausio valdymo organo, šiurkščiai pažeidė teisės aktus ir galbūt padarė žalą. Kas įvertins šitos valdybos sprendimų pasekmes valstybei?“, – sakė TS-LKD frakcijos ir Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas D. Kreivys.

Seimo narių grupė sulaukė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros išvados, kad susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimas skirti naują Lietuvos pašto valdybą neatitiko teisės aktų reikalavimų.

2019 m. lapkričio 25 d. Seimo narių grupė kreipėsi į Generalinė prokuratūrą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimo skirti naują Lietuvos pašto valdybą. Seimo nariai Dainius Kreivys, Ingrida Šimonytė, Andrius Navickas bei Eugenijus Gentvilas kreipimesi kėlė klausimą, ar J. Narkevičiaus sprendimas skirti naują Lietuvos pašto valdybą nebuvo priimtas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus.

Parlamentarai tvirtino, kad po to, kai ministras vienašališkai atleido Lietuvos pašto valdybą, greitu metu priimtas įsakymas skirti naują valdybą buvo priimtas pažeidžiant kandidatų nepriklausomumo ir atrankos kriterijus.

Sausio 17 d. Seimo nariai sulaukė Generalinės prokuratūros atsakymo, kuriame konstatuojama, jog susisiekimo ministro sprendimas skirti naują valdybą pažeidė teisės aktų reikalavimus. Prokuratūros pateiktame atsakyme teigiama, kad visi šios valdybos priimti sprendimai negali būti laikomi teisėtais.

Parlamentarai reiškia nepasitenkinimą, kad ministro veikla prasilenkia su teisinės valstybės praktikomis. TS-LKD frakcijos narys Dainius Kreivys teigė prašysiąs išsamaus ministro atsakymo ir atsakomybės: „Prieš kurį laiką įtarimų kėlė ministro vienašališkas sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą. Iš karto po to ministras patvirtino naują valdybą. Buvo akivaizdu, kad šie grubūs J. Narkevičiaus veiksmai priiminėjami siekiant išpildyti savų politinius užsakymus. Šiandien prokuratūra paaiškino, kad ministras veikė neteisėtai. Faktas, kad gyvename teisinėje valstybėje ministrui nė motais. Virš J. Narkevičaus galvos ima kauptis labai pilki debesys, kuriuos jis pats prisišaukė“, – teigė Dainius Kreivys.

Dėl pastarosios prokuratūros išvados Seimo nariai ketina inicijuoti neeilinį ekonomikos komiteto posėdį, į kurį kvies ministrą paaiškinti esamą situaciją: „Šiandieninė Lietuvos pašto valdyba jau daugiau nei du mėnesius veikia neteisėtai. Tai yra – visi jos priimti sprendimai buvo neteisėti. Į ekonomikos komiteto posėdį kviesime ministrą detaliai paaiškinti, kokius sprendimus per šį laiko periodą priėmė Lietuvos pašto valdyba, kaip nuo to gali nukentėti Lietuvos žmonės“, – tvirtino Seimo ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys.

 

LR Seimo TS-LKD frakcijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.