Lazdynų ligoninėje po mediko savižudybės – patikrinimas, paskirtas laikinas centro vadovas

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje po mediko savižudybės pradėtas tarnybinis patikrinimas, paskirtas laikinas Ortopedijos ir traumatologijos centro vadovas.

Apie tai BNS ketvirtadienį informavo vadinamosios Lazdynų ligoninės Teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Žižytė.

„Kol vyksta vidinis tyrimas, laikinai centro vadovo pareigas eina Ortopedijos skyriaus vedėjas profesorius Valentinas Uvarovas“, – teigė L. Žižytė.

Ji taip pat teigė, kad iki šiol Ortopedijos ir traumatologijos centrui, kuriame dirbo nusižudęs medikas, vadovavusio Narūno Porvanecko likimas, ar jis tęs darbą įstaigoje, paaiškės po patikrinimo.

Tačiau ligoninės atstovė BNS nekomentavo, kada paskirtas laikinas vadovas, taip pat – ar jo paskyrimas reiškia, kad N. Porvaneckas yra nušalintas.

„Papildomos informacijos šiuo klausimu neteiksime“, – į BNS klausimus atsakė ligoninės atstovė.

Lazdynų ligoninės direktorė Jelena Kutkauskienė teigė priėmusi sprendimą, kad nusižudžiusiam medikui vadovavęs Ortopedijos ir traumatologijos centro vadovas N. Porvaneckas šių pareigų nebeis.

„Jeigu kalbėtume konkrečiai apie centro vadovo poziciją, tai taip, yra pagrindas keisti ir buvęs centro vadovas šių pareigų nebeis“, – portalui lrt.lt ketvirtadienį paskelbtame straipsnyje sakė J. Kutkauskienė.

Prieš kelias savaites nusižudžius vadinamosios Lazdynų ligoninės gydytojui, medikų bendruomenė pradėjo kalbėti apie patiriamą psichologinį smurtą iš vadovų ar aukštesnes pareigas užimančių gydytojų.

Sveikatos apsaugos ministerija dėl to ėmėsi priemonių: skatina apie psichologinį smurtą darbe anonimiškai pranešti nemokamu pasitikėjimo telefonu, taip pat kviečia medikų bendruomenę į viešą konsultaciją dėl mikroklimato problemų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.