Labdaros iniciatyva kviečia padėti vaikams ir jų šeimoms sunkiausiu gyvenime metu

Dažnai sakoma, kad „namų sienos gydo“, mat sava aplinka padeda sveikti geriausiai. Deja, onkologinėmis ligomis sergantys vaikai neturi pasirinkimo ir daugiausia laiko praleidžia ligoninės palatoje, ir tik su vienu iš šeimos narių. Norėdami pakeisti šią situaciją labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ kartu su restoranų tinklu „McDonald‘s“ kviečia prisidėti prie kasmetinės „McHappy Day“ labdaros kampanijos, kurios metu surinkta parama bus skirta „Mamų Unijos“ „Šeimos namų“ įrengimui. Juos įrengus onkologinėmis ligomis sergantys vaikai čia galės gyventi kartu su visa šeima. Šeimoms čia bus teikiama visokeriopa reikiama pagalba.

Planuojama, kad „Mamų Unijos Šeimos namai“ duris atvers 2020 m. pavasarį. Vis dėl to, kad tai įvyktų ir vaikai su savo šeimomis galėtų juose gyventi, labdaros ir paramos fondui reikia papildomos pagalbos ir paramos.

„Vieną kartą metuose, lapkritį, mes kviečiame „McDonald‘s“ lankytojus, partnerius ir visus Lietuvos žmones prisidėti prie reikšmingų pokyčių padedant vaikams ir jų šeimoms kovoti su rimtomis sveikatos problemomis. „McHappy Day™“ jau tapo ilgalaike tradicija Lietuvoje ir šiemet ši akcija vyks jau 18-ą kartą. Ankstesnė mūsų patirtis įrodo, kad drauge su mūsų lankytojais surinkta parama yra reikšmingas indėlis. Mes džiaugiamės, kad per pastaruosius dešimt metų kartu su geros valios žmonėmis paaukojome beveik 200 tūkst. eurų, kad galėtume pagerinti vaikų sveikatos priežiūrą Lietuvoje“, – sako Vladimir Janevski, „McDonald‘s“ generalinis vadovas Baltijos šalyse.

Visą lapkričio mėnesį kiekvienas „McDonald‘s“ restoranų Lietuvoje lankytojas bus kviečiamas dalyvauti „McHappy Day“ kampanijoje ir padėti labdaros ir paramos fondui „Mamų unija“ remti vaikus ir jų šeimas, suteikti jiems galimybę išlikti visiems kartu vienu iš sunkiausių gyvenime metu. Prisidėti galima perkant dviejų skirtingų dizainų specialius atšvaitus, kurie simbolizuoja ir siunčia meilės, draugystės bei palaikymo žinutes. Surinkta parama bus skirta „Mamų Unijos Šeimos namų“ įrengimui, kuriuose onkologinėmis ligomis sergantys vaikai galės gyventi kartu su savo šeimomis.

„Maždaug 100 vaikų Lietuvoje kasmet yra diagnozuojamas vėžys, o apie 20–30 jų viso gydymo metu turi likti Santaros klinikose. Vėžio diagnozė yra neabejotinai šokiruojanti ir paveikia visa šeimą. Kuomet liga yra diagnozuojama mažiesiems šeimos nariams – vaikams – gyvenimas tampa tikru išbandymu visiems artimiesiems. Gydymo laikotarpis yra labai sunkus psichologiškai, visi šeimos nariai susiduria su daugybe kliūčių, tad nepalūžti yra išties sudėtinga. Situaciją komplikuoja ir tai, kad gydymo metu su savo atžala nuolat ligoninėje gali būti tik vienas iš tėvų, tuo metu kitiems šeimos nariams tenka gyventi atskirai ir tik retkarčiais aplankyti artimuosius ligoninėje. Todėl mūsų statomuose „Šeimos namuose“ bus sudaromos sąlygos, leidžiančios visai šeimai gydymo metu gyventi kartu specialiai įrengtuose apartamentuose ir padėti kartu įveikti varginantį ir sudėtingą gydymo procesą“, – sako „Mamų Unijos“ vadovė Justina Mėlinauskaitė.

„Mamų Unijos Šeimos namai“ suteiks ligoniukams namų aplinką, taip pat juose veiks reabilitacijos centras. Šeimos turės privačius kambarius ir joms bus suteikiama visa reikalinga psichologinė, informacinė ir kitokia pagalba. Pasak J. Mėlinauskaitės, centras nesiekia pakeisti ar dubliuoti vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ir gydytojų funkcijų. Tai socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę turėti daugiau laiko kartu.

11 apartamentų namai šeimoms su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais statomi Riešės seniūnijoje. Kiekviena iš apartamentų bus įrengtos nedidelės virtuvės, drabužinės, terasos su privačiais išėjimais. Namuose taip pat bus įrengtos ir bendros erdvės – gyvenamoji ir svečių erdvės, virtuvė, valgomasis, reabilitacijos centras, sporto salė, baseinas, žaidimo, skaitymo ir laisvalaikio zonos, skalbykla.

Apie „McHappy Day“ kampaniją

Kasmetinė „McHappy Day“ labdaros iniciatyva Lietuvoje įgyvendinama nuo 2001 m. ir vyksta jau 18–tus metus iš eilės. Per visus šiuos metus iniciatyvos tikslams įgyvendinti paaukota daugiau nei 200 tūkst. eurų. Už surinktas lėšas nupirkta įvairios medicinos diagnostikos ir gydymo įrangos vaikų gydymo įstaigoms, atnaujinti 2 vaikų dienos centrai Vilniuje ir Kaune, mokykloms padėta įsigyti trūkstamų knygų.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.