Kvietimas į pilietinį mitingą

Kviečiame dalyvauti š. m. rugsėjo 5 d. 18 val. Vilniaus S. Daukanto aikštėje vyksiančiame pilietiniame mitinge  „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ Mitingo tęsiniu taps 19 val. prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rengiama akcija, kurios metu bus pagerbtas  J. Noreikos-Generolo Vėtros ir visų kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimas.

Į mitingą kviečia plati Lietuvos pilietinių-patriotinių organizacijų santalka: Jaunimo sambūris “ProPatria“;  Tautos forumas; Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubas; Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga; Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba (NOKT); Vilniaus Sąjūdis; Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga; Politinių kalinių ir tremtinių bendrija; Lietuvos Sąjūdis: http://www.propatria.lt/2019/08/kvieciame-i-mitinga-laisves-kovu.html

Dalyvauti mitinge pakviestas LR Prezidentas. Organizatorių vardu prof. V. Radžvilo pasirašytame kvietime rašoma: ,,Jūsų Ekscelencija, Maloniai kviečiame Jus dalyvauti pilietiniame mitinge „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai –NE!”, kuris vyks rugsėjo 5 d. (ketvirtadienį) 18 val. S. Daukanto aikštėje, Vilniuje. Po Vilniaus tarybos sprendimo panaikinti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą ir vienasmenio mero R. Šimašiaus įsakymo pašalinti Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą, įtampa visuomenėje aštrėja. Suprasdami, kad istorijos politika yra vienas svarbiausių įrankių įgyvendinti valstybių geopolitines strategijas, susiklosčiusią situaciją vertiname kaip grėsmę nacionaliniam saugumui. Esame tikri, kad Jūsų dalyvavimas ir principinga pozicija aktualiausiais Lietuvos valstybės istorijos politikos, tautos istorinės atminties bei laisvės kovų atminties ir valstybės nacionalinio saugumo klausimais padės suformuluoti aiškią valstybės istorijos politiką, vertą gyvos tautos ir orios valstybės vardo.“

 

Kvietimas į mitingą:

Gerbiami Lietuvos piliečiai! Brangūs tėvynainiai! Atėjo diena, kai esame pasiruošę tęsėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! Kviečiame Jus į mūsų Tėvynės sostinę Vilnių apginti Tautos ir jos Laisvės kovų istorinę atmintį bei Lietuvos valstybės orumą. Š. m. rugsėjo 5 d. rinkimės į Simono Daukanto aikštę, kur 18 val. vyks pilietinis mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ Kviesime J. E. Lietuvos Respublikos prezidentą atvykti į mitingą ir išsakyti savo nuomonę aktualiausiais Lietuvos valstybės istorijos politikos, tautos istorinės bei laisvės kovų atminties ir šalies nacionalinio saugumo klausimais.

19 val. prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos bus iškilmingai pagerbtas J. Noreikos-Generolo Vėtros ir visų kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimas. Šia patriotiškų piliečių dėkingumo ir pagarbos herojams išraiška drąsiai pasakysime Lietuvai ir pasauliui: esame laisva Tauta ir apginsime teisę patiems rašyti savo Istoriją! Vieningai ir valingai šiuo pilietiniu veiksmu paliudysime: esame gyva Tauta ir ori Valstybė! Jokia priešiška jėga neištrins šviesaus didvyrių atminimo iš mūsų atminties ir širdžių! Jų pasiaukojamas kovas ir kilnius darbus įamžinantys atminimo ženklai viešosiose erdvėse bus ginami ir atkuriami tol, kol gyvuos juos prisimenanti Tauta ir tik jų aukos bei kančios kaina sukurta ir išsaugota Lietuvos valstybė!

APGINTI TRINAMĄ LAISVĖS KOVŲ ATMINTĮ – MŪSŲ ŠVENTA PAREIGA IR AMŽINO DĖKINGUMO DOVANA KOVOJUSIEMS IR KRITUSIEMS UŽ TĖVYNĘ!

 

Patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“

Tautos Forumas

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas

Vilniaus Sąjūdis

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga

Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba

Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga

Politinių kalinių ir tremtinių bendrija

Lietuvos Sąjūdis

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.