Kredito kortelės dažnai keliaujantiems: išsigalvota ar tikra nauda?

Kredito kortelė dažniausiai asocijuojasi su neplanuotais pirkiniais, kai norima pasiskolinti pinigų greitai ir patogiai. Visgi, šios kortelės nauda ir galimybės yra kur kas didesnės – pavyzdžiui, kai kurios kredito kortelės gelbsti dažnai keliaujančius žmones. 

Vilnietė Ugnė pasakoja, kad nesklandumai keliaujant, ypač skrydžių metu, ją lydi gana dažnai. Daug keliaujanti mergina teigia, kad kelionėse koją jai pakiša vėluojantys ar nukeliami skrydžiai.

„Nežinau kodėl, bet, jei skrendu su persėdimais iš vieno lėktuvo į kitą, neretai susiduriu su nesklandumais. Dar niekada nesu turėjusi skrydžio su persėdimu Londono Stanstedo oro uoste be problemų (juokiasi). Tai pirmasis lėktuvas vėluoja, tai antrasis neišskrenda. Tokie nesklandumai atima ne tik nemažai nervų, bet ir pareikalauja papildomų išlaidų“, – teigia Ugnė.

Tačiau nuo tada, kai prieš kelerius metus mergina nusprendė įsigyti kredito kortelę, nukeliami ar vėluojantys skrydžiai tapo kur kas mažesnėmis problemomis.

„Pradėjau rimtai domėtis, kaip galėčiau apsidrausti nuo mane persekiojančių nesėkmių. „Auksinės“ kredito kortelės pasirodė vienas tinkamiausių pasirinkimų. Mėnesinis kortelės mokestis nesikandžioja, o susidūrusi su problemomis kelionės metu patiriu mažiau finansinių nuostolių“, – pasakoja Ugnė.

Nuo to laiko, kai įsigijo kredito kortelę, Ugnei jau teko pasinaudoti jos privalumais ir gauti kompensaciją dėl pavėlavusių ar atidėtų skrydžių.

„Žiemos metu skridau iš Latvijos į Kanadą su persėdimu Londone. Skrydis iš Rygos vėlavo daugiau negu tris valandas. Nors į lėktuvą, skrendantį į Kanadą, turėjau persėsti per penkias valandas, nespėjau. Nauju bilietu pasirūpino skrydžių bendrovė, tačiau apgyvendinimo klausimas buvo išspręstas tik iš dalies – bendrovė padengė tik dalį išlaidų nakvynei viešbutyje. Kadangi turėjau kredito kortelę ir buvau apdrausta kelionių draudimu, man kompensavo ir likusią išlaidų dalį “, – apie vieną iš savo nesėkmingų skrydžių pasakoja mergina.

Kompensaciją galima gauti ir skrydžių atidėjimo atvejais. Jei kortelės turėtojas ne dėl savo kaltės patiria nuostolių, jam yra padengiama dalis neplanuotų nakvynės, kelionės iš oro uosto ar kitų išlaidų, jei jos neviršija nurodytų kompensuojamos sumos limitų.

„Tad jei jau nukėlė skrydį, ramia galva susirandi viešbutį ir susimoki už jį. Tiesa, būtina pasilikti visus čekius, kurie tampa tavo išlaidų įrodymu, o vėliau nurodytais draudimo bendrovės kontaktais pateikti prašymą atlyginti žalą, – prisiminusi kelionę, kai antrojo skrydžio laikas buvo pavėlintas viena diena, pasakoja Ugnė.

Kredito kortelės turėtojas yra ne tik finansiškai apsaugotas nuo netikėto skrydžio nukėlimo ar vėluojančio bagažo – naudojantis šia kortele ir keliaujant į užsienio šalis  jam nereikia papildomai apsidrausti sveikatos draudimu. Vienintelė sąlyga – draudimas galioja tik tada, jei svečioje šalyje yra praleidžiama ne daugiau kaip 90 dienų.

Daugiau laiko pasirengti kelionei ir mažiau rūpesčių

Įsigijus kredito kortelę, kelionės užsienyje draudimo apsauga suteikiama ir kartu keliaujantiems šeimos nariams.
Išsirinkite geriausiai poreikius atitinkančią kredito kortelę.

„Pavyzdžiui, į Kanadą patekti be sveikatos draudimo tiesiog negalima, be to, draudimas turi galioti visą laiką, kurį planuojama praleisti šalyje. Toks draudimas yra tikrai brangus, ypač jei planuojama svečiuotis ilgą laiką. Man nusprendus šalyje praleisti daugiau negu du mėnesius, visą tą laiką galiojo kredito kortelės kelionių draudimas, o aš sutaupiau didelę pinigų sumą“, – džiaugiasi Ugnė ir pabrėžia, kad tai ypač didelis finansinis palengvinimas keliaujant su šeimos nariu ar artimu žmogumi, kadangi kelionių užsienyje draudimu yra apdraudžiamas ne tik kredito kortelės turėtojas, bet ir kartu su juo keliaujantys šeimos nariai.

„Tą kartą, kai antrasis skrydis buvo nukeltas į kitą dieną, keliavau su savo vyru. Suabejojau, ar už neplanuotą apsistojimą viešbutyje dviese bus kompensuojama visa suma, tačiau pasiteiravusi banke sužinojau, kad dėl to, jog vienas iš mūsų naudojasi kredito kortele, mes abu esame apdrausti visais atvejais“, – nuostabos neslėpė Ugnė.

Jos nuomone, turėti kredito kortelę daug keliaujantiems žmonėms išties naudinga. „Be visų draudimo privalumų, naudojantis kredito kortele dar galima greitai ir patogiai rezervuoti viešbučio kambarį, nusipirkti lėktuvo bilietą, išsinuomoti automobilį ar nesinešiojant grynųjų pinigų saugiai atsiskaityti užsienyje“, – sako mergina.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.