Karantinas švelnės ne visiems: Vyriausybė judėjimo ribojimus palieka galioti 16 šalies savivaldybių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Vyriausybei po kovo 15 dienos keisti karantino taisykles, susijusias su judėjimu šalies viduje. Ministrų kabinetas šiam pasiūlymui pritarė ir nusprendė jau nuo antradienio naikinti judėjimo ribojimus kai kuriose savivaldybėse. Iki mėnesio pabaigos draudimai veiks 16 šalies savivaldybių, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų.

Kelia didelį nerimą

Premjerė Ingrida Šimonytė posėdyje teigė, kad greitu metu pasirodys pradinukų sugrįžimo į mokyklas projektas. „Tas laiko laimėjimas yra svarbus todėl, kad šiandien yra dalis veiklų atnaujinama, šią savaitę vėliau (…) svarstysime dėl sąlygų, kuriomis pradinukai galėtų grįžti į kontaktinį ugdymą. Čia vienu metu vyksta keletas procesų“, – sakė ministrė pirmininkė.

Tikimasi šį projektą pristatyti dar šią savaitę, kitame Vyriausybės posėdyje, trečiadienį. Karantino pakeitimą ministrų kabinetui pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog dėl galimų rizikų kalbėta ir su kitų šalių sveikatos ministrais.

„Pastarosiomis dienomis turėjome ne vieną pokalbį su kaimyninių šalių ministrais, ta britiškos viruso atmainos aspektas yra labai svarbus, jis kelia didžiulį nerimą“, – sakė ministras.

Judėjimo ribojimai

SAM Vyriausybei siūlo nuo kovo 16 dienos 00:00 val iki kovo 31 dienos 24:00 valandos riboti asmenų judėjimą Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse , – į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti iš jų.

Visos šalies savivaldybės, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, judėjimo ribojimai liks galioti. Kaip ir anksčiau, būtų taikomos šios išimtys.

Į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti išskyrus atvejus, kai vykstama:

  • į savo gyvenamosios vietos savivaldybę;
  • į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties;
  • į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje;
  • į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
  • dėl sveikatos priežiūros paslaugų;
  • kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių;
  • dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

SAM pateiktame dokumente taip pat siūloma, kad duris galėtų atverti zoologijos ir botanikos sodai uždarose erdvėse.

Delfi primena, kad karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki kovo 31 dienos.

Duomenų analitikas: matome mažą kilimą

Vyriausybės duomenų analitikas Aistis Šimaitis ministrų kabinetui pristatė naujausius pandemijos duomenis. „Esam panašioje vietoje, kur buvome prieš 3–4 savaites, kai atrodė, kad prasideda kilimas, bet jis netapo dideliu sprogimu. Bet rodikliai rodo, kad esame mažo kilimo stadijoje“, – Vyriausybės posėdyje duomenis pristatė Vyriausybės analitikas A. Šimaitis.

Jis teigė, kad pandemijos pagreitis vėl yra teigiamas, nors ir mažai. Jis teigė, kad nėra tvarios pozicijos, vyksta bangavimas skirtinguose šalies regionuose. „Panašu, kad po truputį banguojame į viršų“, – sakė duomenų analitikas. Jis teigė, kad nėra indikacijų, kad situacija greitai blogės, bet nėra indikacijų, kad ji taps geresnė. A. Šimaitis teigė, kad Lietuvoje dominuoja lietuviškoji koronaviruso atmaina, bet pradeda daugėti britiškosios atmainos atvejai.

„Galima teigti, kad Vilniuje yra gerokai daugiau britiškosios atmainos, nei kad buvo vasario mėnesį, ji gal net yra dominuojanti“, – sakė duomenų analitikas. Jis teigė, kad visoje Lietuvoje matosi regioniniai klasteriai.

„Esame tokioje nestabilioje padėtyje, vyksta atvejų bangavimas. Bet gerai, kad dar didelio atvejų sprogimo neįvyko, kaip kuriose kitose valstybėse dėl taikomų karantino priemonių“, – pirmadienį ministrų kabineto posėdyje teigė A. Šimaitis.

Simona Voveriūnaitė

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.