Išrinkti gražiausi piešiniai Vilniaus pasienio rinktinės teritorijoje

Pasieniečių mokyklos organizuojamame piešinių konkurse „Pasieniečiai – Lietuvos valstybės sienos sargyboje“ dalyvauja ir Vilniaus pasienio rinktinės teritorijoje esančios mokymo įstaigos. Konkurso tikslas ne tik populiarinti pasieniečio profesiją, bet ir skatinti jaunimo užimtumą, kūrybišką laiko praleidimą.

Bendradarbiaujant su vietos savivaldybės švietimo skyriais ir tiesiogiai su mokyklomis, balandžio mėnesį buvo paskelbta informacija apie Pasieniečių mokyklos organizuojamą piešinių konkursą. Konkurse dalyvavo per šimtas mokinių iš Vilniaus ir Ignalinos rajono savivaldybių mokyklų.

Pirmasis konkurso etapas vyko pirmadienį Vilniaus pasienio rinktinėje, kurioje vertinimo pakomisės atrinko dviejose amžiaus grupėse po tris geriausius piešinius ir atskirai piešinius, pieštus kompiuteriu.

Piešiniai vertinti atsižvelgiant į jų meniškumą, siužeto originalumą, kompoziciją, atlikimo techniką, aktualumą pristatant Lietuvos pasieniečių veiklą.

Pirmadienį, nuotoliniu būdu susirinkus Vilniaus pasienio rinktinės komisijai, buvo išrinkti geriausi piešiniai, kurie toliau bus perduoti Pasieniečių mokyklai ir vertinami kartu su kitų rinktinių gražiausiais piešiniais. Vertinimo komisijoje – Ignalinos Kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė ekspertė Nijolė Trinkūnienė, Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis (pirmininkas), Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės – Justyna Kondratovič ir Jolanta Vaickuvienė kartu su viešųjų ryšių specialistėmis – Rima Maldžiūte ir Dovile Sabaliauskiene.

Nemaža dalis atsiųstų piešinių atspindėjo temą „Tarnybiniai šunys – Lietuvos pasieniečių pagalbininkai“. Tarp geriausiųjų mokinių darbų – yra piešinių iš Vilniaus Stanevičiaus, J. Basanavičiaus Ir Vilniaus rajono Lavoriškių bei Kyviškių gimnazijų. Konkurso tikslas ne tik populiarinti pasieniečio profesiją, bet ir skatinti jaunimo užimtumą, kūrybišką laiko praleidimą.

Jauniausiųjų menininkų kategorijoje, pieštų kompiuteriu – geriausių darbų autoriai – Viljam Šablovski (,,Kasdieninė tarnyba“) Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla (8 metai. 2kl.), Ričardo Stankovskio (,,Pasienietis tarnyboje“) Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazija, 2 klasė  ir Jokūbo Čėsnaus darbas, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, 1 kl.

Vyresniųjų mokinių kategorijoje kompiuterine programa pieštų darbų komisijos palankumo sulaukė – Pijus Nalevaika (,,Pasienietis“) Vilniaus Baltupių progimzajos 8 kl. mok., Gytis Kučinskas Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijos 6 kl. mok. ir Lijana Šmitaitė (,,Šaunūs pasieniečiai“) Vilniaus Ryto progimnazija 7 kl. mokinė.

Kita piešimo technika (ranka) atliktų piešinių jauniausiųjų grupėje nugalėjo- Viljam Šablovski („Kartą Valstybės sienos sargyboje“) Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos  2 kl. mok. ,antroji liko Alantė Volkovaitė, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos 1 kl. mok. ir Miglė Burkovskytė ,,Pasieniečiai – Lietuvos Valstybės sienos sargyboje“, 1 kl. mokinė.

Vyresniųjų grupėje pirmoji – Karina Sviackevič (,,Geriausias pasieniečio draugas), Antano Vienuolio progimnazija 7 kl. mokinė Neli Aleksejeva (,,Geriausias pasieniečio draugas“) Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos, 6 kl. mok.  ir Brigita Ražanauskaitė – Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijos 8 kl. mokinė.

Vilniaus pasienio rinktinė atsidėkodama mokiniams ir jų mokytojams už dalyvavimą konkurse įteiks padėkas nuotoliniu būdu.

Vilniaus pasienio rinktinės komisija nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems mokiniams, jų tėvams ir mokytojams, kurie skatino jaunuolius dalyvauti šiame konkurse, o mokiniams grįžus į klases tikimasi ir ateityje tokio aktyvaus mokinių dalyvavimo organizuojamuose rinktinės konkursuose.

Autorius Dovilė Sabaliauskienė

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.