COVID-19: Interaktyvių žemėlapių rinkinys

Lietuvos statistikos departamentas parengė virtualų žemėlapių rinkinį, leidžiantį analizuoti įvairius su Covid-19 virusu susijusius statistinius duomenis: https://osp.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=79255eaa219140dfa65c01ae95ed143b

Žemėlapių rinkinyje yra pateikiami 5 virtualūs įrankiai, 2 iš jų yra integruoti kitų autorių žemėlapiai. Žemėlapiuose galite analizuoti šalies duomenis arba įsijungti apskritį ar savivaldybę.

Pirmajame žemėlapyje pateikta demografinė ir socialinė statistika, kokią Lietuvą rado atklydęs Covid-19: gyventojų tankis, vyresnių gyventojų skaičius savivaldybėse, sergančiųjų lėtinėmis ligomis skaičius.

26,9 proc. Lietuvos gyventojų yra 60 metų ir vyresni. Skaičiai rodo, kad didžiausia rizikos amžiaus žmonių dalis (36,2 proc.) yra Ignalinos rajone, tačiau ten yra vienas iš mažiausių gyventojų tankių – 10,3 gyventojo kvadratiniame kilometre. Didelis gyventojų tankis leidžia sparčiau plisti virusams. Tankiausiai gyvenama Kaune – 1 826,5 žmogaus kvadratiniame kilometre.

Antrasis žemėlapis skirtas analizuoti savivaldybių infrastruktūros situaciją: kiek yra medicinos personalo, lovų ligoninėse, kiek personalo tenka 10 tūkst. gyventojų (Higienos instituto duomenys).

Trečiajame žemėlapyje pateiktas verslo, kuris bus tiesiogiai paveiktas karantino paveikslas: kiek įmonių ir jų filialų galimai sustabdė veiklą ar buvo priversti keisti darbo specifiką, kiek darbuotojų dirba tokiuose ūkio subjektuose. Daugiausia darbuotojų iš paveiktų veiklų dirba švietime – daugiau nei 137 tūkst. Šiame žemėlapyje rasite ir nuorodą į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) parengtą nukentėjusių įmonių sąrašą.

Ketvirtajame žemėlapyje rasite Vilniaus miesto savivaldybės žemėlapį su aktualia Vilniaus miesto informacija apie gyventojų tankį ir kitus svarbius šiuo metu aspektus: kiek parengta karantino vietų, kiek yra susirgusių asmenų ir pan.

Penktajame žemėlapyje Vilniaus universiteto mokslininko Mindaugo Macijausko parengti COVID-19 susirgimų, pasveikimų ir testavimų duomenys.

Žemėlapiai reguliariai atnaujinami ta informacija, kuri kinta.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.