7 pagrindiniai žingsniai sėkmingai skintų gėlių priežiūrai

Kiekvienas žmogus apsidžiaugia gavęs kvapnių, spalvingų gėlių puokštę – bebūtų tai rožės, tulpės ar bijūnai. Visgi, skintos gėlės ilgai neišlaiko savo nuostabios išvaizdos bei spalvų – priklausomai nuo gėlės, jos gali prarasti grožį po savaitės ar net po dienos. Tačiau egzistuoja keletas daugelio floristų naudojamų triukų, kurie gali pagelbėti išlaikyti skintas gėles gyvas ir žavingas ilgiau. Šiame straipsnyje rasite net septynis svarbiausius žingsnius, padėsiančius teisingai prižiūrėti Jūsų puokštes taip, kad jos žydės ilgiau, negu bet kada!

Svarbiausi skintų gėlių priežiūros principai

Egzistuoja keletas elementarių dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, bent truputį besidomintis augalais. Pavyzdžiui tai, jog skintos gėlės nemėgsta tiesioginių saulės spindulių – tačiau apie tai vėliau. Pristatome Jums pagrindinius žingsnius, kuriuos naudoja floristai skintoms gėlėms prižiūrėti!

Merkite gėles tik į švarią vazą

Prieš merkiant gėles, visuomet labai svarbu įsitikinti, kad Jūsų pasirinkta vaza yra visiškai švari. Tą geriausia padaryti ją paprasčiausiai perplaunant – visgi, juk ne visi nešvarumai yra pastebimi plika akimi. Atsikratyti bet kokių bakterijų bei dulkių galite įpylę į vazą šilto vandens, o tuomet šliūkštelėję šiek tiek sodos ir baltojo acto. Šis putojantis mišinys užtikrins, kad vaza liks visiškai švari ir bet kokie joje buvę nešvarumai netaps sumažėjusio gėlių vandens įsisavinimo priežastimi.

Apkarpykite kotelius vandenyje

Įsigiję gėlių, visuomet prikirpkite jų kotelius. Kotelius prikirpti reikėtų 2.5 cm, 45 laipsnių kampu, kad būtų padidinamas paviršiaus plotas ir pagerėtų gėlės vandens įsisavinimas. Tiesa, kirpti geriausia laikant kotelį po vandeniu – taip užtikrinsite, kad maži oro burbuliukai ir kt. neužblokuos gėlės apytakinių audinių.

Nukirpkite visus lapus kotelio apačioje

Prieš pamerkdami gėles, visuomet įsitikinkite, kad visi apatiniai lapeliai yra nukirpti, jei ne – nukirpkite juos patys. Vandenyje sėdintys lapai pradeda pūti ir skleidžia nemalonų kvapą, be to, vanduo šiuo būdu užsiteršia gerokai greičiau ir veisia gėlėms žalą darančias bakterijas. Atsikratykite visų apatinių lapelių. Jei norite, kad žiedai džiugintų Jus ilgiau – nukirpkite visiškai visus lapelius. Tuomet maisto medžiagos ir vanduo pateks tik į žiedą.

Nedėkite gėlių gerai apšviestoje vietoje

Skintoms gėlėms nėra reikalingi tiesioginiai saulės spinduliai ar ryški šviesa – netgi priešingai. Pernelyg daug saulės gali nusvilinti augalą ir jau kitą rytą rasite tik nuvytusius žiedus. Gėlių puokštes geriausia laikyti vėsioje, toliau nuo langų esančioje vietoje. Taipogi įsitikinkite, jog Jūsų gėlės nėra laikomos netoli tokių šilumos šaltinių, kaip radiatorius, bei kad jos nebus paveiktos skersvėjo.

Dažnai keiskite vandenį

Tai – vienas iš plačiausiai žinomų ir akivaizdžių, tačiau neretai ignoruojamų skintų gėlių priežiūros faktų. Retai keičiamame vandenyje prisiveisia įvairiausių bakterijų, kurios mažina vandens įsisavinimą bei pagreitina gėlių nužydėjimą.

Įdėkite gėles į šaldytuvą prieš dovanojant

Vienas iš mažiau žinomų skintų gėlių priežiūros triukų yra tai, jog gėles diena prieš dovanojimą galima ir net rekomenduotina palaikyti šaldytuve. Skintoms gėlėms daug šilumos ir saulės šviesos nereikia, kadangi tuomet jos praras savo grožį gerokai greičiau. Šis triukas puikiai veikia su rožėmis – užpildykite vazą vėsiu vandeniu, išimkite iš šaldytuvo visus vaisius (jų išskiriamos dujos pritraukia gėlėms žalingas bakterijas) ir įsitikinkite, kad šaldytuvo temperatūra yra žemesnė, nei 4.4 laipsniai Celsijaus. Tokiose sąlygose laikomos gėlės kitą rytą vis dar atrodys lyg tik ką nuskintos!

Naudokite trąšas skintoms gėlėms

Gėlių ekspertai rekomenduoja į pagalbą pasitelkti ir chemines priemones – pavyzdžiui, trąšas skintoms gėlėms. Šios trąšos išlaikys žiedą nuostabų gerokai ilgiau, kadangi jų dėka augalas ilgesnį laiką gaus visas jam reikalingas maistines medžiagas.

Tikimės, kad šis straipsnis padės Jums džiaugtis spalvingomis puokštėmis ilgiau!

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.