Žolinė – brandaus derliaus šventė Šalčininkuose

Švenčiausiosios mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė yra viena seniausių ir garbingiausių šv. Marijos švenčių liturginiuose metuose, minimų Katalikų bažnyčios krikščionių ir Rytų bažnyčios tikinčiųjų visame pasaulyje.

Tądien per mišias šventinamos grūdų varpos, gėlės, žolynai bei vaisiai ir daržovės, meldžiamasi palaiminimo laukams ir derliui.

Švenčiausiosios mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė daugelį metų yra svarbiausia Turgelių seniūnijos šventė. Šią dieną į vietos bažnyčią plūsta ne tik parapijiečiai, bet ir tikintieji iš kitų rajono gyvenviečių, visos Lietuvos, užsienio. Po iškilmingų mišių šventės dalyviai traukia į P. K. Bžostovskio gimnazijos stadioną, kur vyksta koncertinė renginio dalis.

Į šventę atvyko Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak su Turgelių seniūnija bendradarbiaujančių Lenkijos savivaldybių delegacijos. Renginį atidarė Turgelių seniūnijos seniūnas Voicech Jurgelevič, pasveikinęs gausiai susirinkusią publiką. Kreipdamasis į šventės dalyvius padėkos ir pagarbos žodžius jis skyrė žemdirbiui ir jo darbui, pabrėžė žemės gerbimo ir harmonijos kūrimo kaimo gyvenime svarbą.

– Džiaugiuosi, kad šiandien galiu dalyvauti nuostabioje Žolinės šventėje, savotiškoje derliaus šventėje, kuri svarbi kiekvienam tikinčiajam, kiekvienam žemdirbiui. Kiekvienas iš mūsų naudojasi jo darbo rezultatais, nes duona buvo ir yra žmogaus egzistencijos pagrindas. Naudodamasi proga savo ir Savivaldybės mero vardu nuošidžiai dėkoju už kasdienį darbą ir linkiu visokeriopos sėkmės, – pasakė Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, dėkodama ir tiems, kas prisidėjo prie renginio organizavimo – kultūros ir seniūnijos darbuotojams, kiemelių vaišes paruošusioms šeimininkėms.

Turtinga koncertine renginio programa pasirūpino Šalčininkų kultūros centras ir vietos renginių salė. Nė viena Žolinės šventė Turgeliuose neįvyksta be dainų ir šokių ansamblio „Turgelianka“, kuris tradiciškai pristatė Derliaus šventės vaidinimą, su dainomis, šokiais ir mūsų protėvių patarlėmis. Linksmintis kartu su Turgelių publika taip pat atvyko ansamblis „Zgoda“, kapela „Daumantų muzikantai“, ansamblis „Radzimiči“ iš Baltarusijos, ansamblis „Radzimiči“ iš Baltarusijos ir solistė Gabriela Zdanovičiūtė.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.

X