VMI: Šiemet griežčiau bus tikrinami statybininkai, odontologai

Griežčiau kontroliuojami verslininkai praėjusiais metais sumokėjo 42 proc. daugiau pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nei 2018 metais, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Šiemet mokesčių inspektoriai didesnį dėmesį toliau  skirs statybų įmonėms, be to, bus tikrinami odontologai.   

Pasak VMI viršininko pavaduotojo Artūro Klerausko, šiemet bus toliau plečiamas labiau kontroliuojamų statybos įmonių sąrašas.

„Visų pirma norėtume atkreipti dėmesį, kad prasiplečia mokesčių mokėtojų aibė, į kurią bus nukreipti veiksmai. Taip pat pateks įmonės, prekiaujančios statybinėmis medžiagomis, NT vystytojai, įgyvendinantys būsto statymo projektus ir realizuojantys pastatytus butus, taip pat brokerių veikla“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė A. Klerauskas.

Pasak jo, šiemet bus tikrinamas ir odontologijos verslas.

„Čia pastebima, kad didžioji dalis nedidelių įmonių deklaruoja mokančios 400-600 eurų atlyginimą, o tai iš esmės reiškia, kad jie tariamai moka atlyginimą, kuris yra 2,5 karto mažesnis nei valstybinėse medicinos įstaigose“, – sakė A. Klerauskas.

Anot jo, apie 8 proc. odontologų šeimų turto ir išlaidų santykis su pajamomis yra neigiamas.

„Tai iš tiesų rodikliai, mūsų vertinimu, yra absoliučiai neadekvatūs ir šiame sektoriuje šiemet planuojame patikrinimus“, – sakė A. Klerauskas.

Griežčiau nekontroliuojami verslai pernai sumokėjo tik 4 proc. daugiau PVM. Pasak VMI viršininkės Editos Janušienės, tai rodo, kad taikomos poveikio priemonės yra veiksmingos.

„Kontroliuotų klientų PVM prievolė paaugo net 42 proc. Sutikite, skirtumas didelis, mokame taikliai atsirinkti ir taikyti paveikias priemones“, – sakė E. Janušienė.

VMI į griežčiau reguliuojamų sektorių sąrašą yra įtraukusi keturis sektorius – statybą, viešąjį maitinimą, automobilių prekybą ir mėsos produktų gamybą.

Tarkime, statybos įmonės pernai  sumokėjo 10,5 mln. eurų daugiau PVM, automobilių prekybos verslas – 8,7 mln. eurų (26,8 proc.) daugiau, viešojo maitinimo – 3,9 mln. eurų (12,8 proc.) daugiau.

VMI pernai skelbė, kad 2018 metais griežčiau kontroliuojamos verslo įmonės sumokėjo 50 proc. daugiau PVM nei 2017 metais.

Autorius Paulius Viluckas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.