Vilnius savaitgalį virto Indija: joga, mandalos ir indiškos pasakos mažiesiems

Nuo Vilniaus iki Indijos daugiau nei 5000 kilometrų, bet šį savaitgalį – tik tiek, nuo namų iki Vilniaus centro.

Penktadienį su joga, indiškais šokiais ir muzika Vilniuje startavusios „Indiškos atostogos” tęsėsi iki sekmadienio vakaro. Kol kelionių į tolimesnius kraštus tenka palūkėti, indiškus kvapus ir skonius kvietė patirti Vilnius, parengęs programą, kurioje – indiškas maistas, muzika, amatai, menas, kultūrinis pažinimas.

Paskutinę „Indiškų atostogų” dieną, sekmadienį, buvo galima pradėti su indiška joga Bernardinų sode, ją pratęsti spalvinant mandalas ir tapant Indijos išminties dievą Ganešą. Mažiesiems atostogautojams buvo sekamos indiškos pasakos, vyko edukaciniai užsiėmimai.

Konstantino Sirvydo skvere vyko pasakojimai apie keliones po Indiją ir paskaitos apie nuo šios šalies neatskiriamus reiškinius – jogą, sanskritą ir kiną.

Visą dieną vyko orientacinis žaidimas „Indiško Vilniaus beieškant”, vyko teminės ekskursijos su gidais. Kūno ir dvasios pusiausvyros beieškantys galėjo prisijungti prie grupinio jogos užsiėmimo Lukiškių aikštėje, o po pietų prasidėjo nemokamas koncertas, kuriame lietuvių atlikėjai Migloko, Jolita Anna ir Daumantas Lukošiūnas ieškojo indiškų sąskambių.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius” paskelbta kampanija „Atostogos Vilniuje” kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virsta vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros – pradedant Italija, tuomet Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti www.atostogosvilniuje.lt.

Nuotraukos Sauliaus Žiūros.

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.