Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė Istorinės atminties komisijos siūlymui suteikti Šv. Onos vardą skverui Senamiestyje, prieš Šv. Onos bažnyčią,ir Šv. Stepono vardą skverui Naujamiestyje prie tokio pat vardo bažnyčios.
Šv. Stepono skvero erdvė prie bažnyčios neformaliai buvo vadinama nuo tada, kai iš čia išsikraustė statybos ir sandėliavimo paslaugas teikusios įmonės, o Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo planuoti šios teritorijos atgaivinimą. Rekonstruoti planuojama ir Šv. Stepono gatvę, pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad atnaujinus Šv. Stepono skveras taps nauju gyventojų traukos centru šioje Naujamiesčio dalyje, kur labai stinga žaliųjų erdvių.
Šv. Onos skverą irgi ruošiamasi tvarkyti – bus atsižvelgta į dabartinį jo naudojimą: Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblį lankančių ekskursijų tradiciją kaip tik iš šios vietos dairytis geriausių apžvalgos taškų. Po ilgų diskusijų su vietos bendruomene nutarta, kad nuolat nutrypta veja turėtų būti iš dalies padengta kietosiomis dangomis.
Česlovo Milošo laiptai Senamiestyje, pagal Adresų registro klasifikatorių, bus pervadinti Česlovo Milošo taku.
Taip pat Vilnius nuo šiol turės Karlo Gustavo Emilio Manerheimo gatvę Viršuliškių seniūnijoje ir Nevardo gatvę Verkių seniūnijoje.
Sostinėje siekiant sudaryti lankstesnes sąlygas ir užtikrinti bendro naudojimo stovėjimo vietas miestiečiams, Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė pasiūlymui keisti vietų rezervavimo tvarką. Jos nebus rezervuojamos gatvėse, gatvių atkarpose ar aikštelėse, kur vietų yra 10 ar mažiau. Ten, kur vietų daugiau, rezervuoti iš viso bus galima neviršijant 20 proc. jų. Be to, vietos nebus rezervuojamos, jei užimtumas gatvėje, gatvės atkarpoje ar aikštelėje piko metu viršija 85 proc. ribą.
„Kai vairuotojams sudėtinga rasti laisvą vietą, jie blaškosi, gaišta savo laiką, be to, sudaro spūstis, o bendras automobilių skaičius gatvėse atrodo didelis – taip jos natūraliai tampa mažiau patrauklios ir pėstiesiems, dviratininkams. Pastebime, kad prie to prisideda ir rezervuotų vietų tvarka, kai jos skiriamos ne bendram naudojimui.
Skatiname darnų judumą, o stovėjimo vietas pirmiausia siekiame užtikrinti miestiečiams, kuriems jų reikia. Taip sudarysime sąlygas patogesnėms kelionėms po miestą, trumpinsime laiką vietų paieškai ir galėsime efektyviau išnaudoti esamą infrastruktūrą”, – sako „Susisiekimo paslaugos” direktorė Modesta Gusarovienė.
Dėl šios tvarkos rezervuotas vietinės rinkliavos vietas turinčius asmenis ar įmones bei įstaigas apie pokyčius tiesiogiai informuos „Susisiekimo paslaugos” artėjant esamų sutarčių galiojimo pabaigai. Naujai rezervuoti vietų nebebus galima, jei jos neatitiks nustatytų kriterijų.
Be to, norint suteikti daugiau patogumo ir lanksčių atsiskaitymo būdų už trumpalaikį stovėjimą vietinės rinkliavos zonose Vilniuje, Taryba pritarė siūlymui plėsti operatorių ratą šiai paslaugai.
Šiuo metu už rinkliavą vairuotojai išmaniuosiuose įrenginiuose gali apmokėti mobiliąja programėle m.Parking. Pagal naują tvarką už trumpalaikį stovėjimą bus galima atsiskaityti ir kitose trečiųjų šalių programėlėse, su kuriomis įmonė „Susisiekimo paslaugos” sudarytų paslaugų teikimo sutartis.
„Skatiname mieste dalinimosi ekonomiką, klientų patirtį gerinančią paslaugų sinergiją. Suprantame, kad nėra patogu turėti kelias mokėjimo programėles ir jas naudoti priklausomai nuo stovėjimo vietos. Toliau tobulindami ir plėsdami m.Parking funkcionalumus, planuojame atverti galimybę ir kitiems parkavimo programėlių operatoriams. Jie savo naudotojams galėtų leisti mokėti vietinę rinkliavą už automobilių stovėjimą per jų valdomas platformas. Žinoma, operatoriai turės atitikti reikalavimus, kurie bus nurodyti organizuojant viešąjį paslaugos pirkimą”, – sako „Susisiekimo paslaugos” direktorė Modesta Gusarovienė.
SĮ "Susisiekimo paslaugos"