2018-ųjų rudenį Vilniaus televizijos bokštas pasitinka vis labiau alsuodamas rekonstrukcijos nuotaikomis. Po rekonstrukcijos bokšto restorano grindys nustos suktis, tačiau jo prieigose atsiras išskirtinis parkas, 20-ajame įspūdingiausio Vilniaus statinio aukšte atsidurs atvira apžvalgos aikštelė, o konferencijų organizatoriams – bene arčiausiai sostinės debesų – atsivers naujos erdvės.Televizijos bokštas ateityje pasitiks ne tik pakitusiu vidumi, bet ir išore.
Vilniaus TV bokšte kapitalinio remonto nebuvo nuo jo pastatymo 1980-aisiais. Po rekonstrukcijos, kurios pradžios ir pabaigos datos dar kol kas tikslinamos, bokštas taps dar patrauklesnis turistams ir laisvalaikio pramogų ieškantiems miestiečiams. Pirminė bokšto rekonstravimo sąmata – 12 mln. eurų. 326,5 metro Vilniaus televizijos bokštas Europoje pagal aukštį užima 8 vietą, pasaulyje – 26. Esant stipriam vėjui, bokšto svyravimo amplitudė viršūnėje siekia net iki 3 metrų.
Televizijos bokštas ir vėl atviras neįgaliesiems
Neįgalieji į televizijos bokštą negalėjo pakilti nuo 2017 m. rudens, kai, suveikus gaisrinei signalizacijai, buvo kilęs incidentas. Tuomet televizijos bokšto administracija, įvertinusi, jog evakuacijai skirta laiptinė yra per siaura, o laiptai – per statūs, sustabdė neįgaliųjų lankymąsi šiame objekte.
2018-aisiais numatytos trys datos, kai TV bokštas atviras neįgaliesiems: turintys judėjimo galią asmenys be lydinčių asmenų gali pakilti į bokšto apžvalgos aikštelę. Artimiausias diena, kai neįgalieji Vilnių galės stebėti iš paukščio skrydžio, numatyta rugsėjo 23 d. Numatytomis datomis bokšte budi personalas, pasirengęs ekstremalioms situacijoms ir evakuacijai, t. y. prireikus neįgaliuosius nešti laiptais.
Restorane „Paukščių takas“ – skirtingi meniu pietums ir vakarienei
19-ajame televizijos bokšto aukšte, žiedinėje bokšto dalyje, veikia restoranas „Paukščių takas“. Televizijos bokšto restoranas kartu yra ir lankytojams atvira apžvalgos aikštelė su besisukančiomis grindimis: teigiama, kad giedrais, neapniukusiais vakarais apylines galima pamatyti net 50 km spinduliu, o restorano grindys ratu apsisuka greičiau nei per valandą.
Vakarienė televizijos bokšte įsikūrusiame restorane „Paukščių takas“– nepamirštamas nuotykis, suteikiantis neišdildomų įspūdžių, o kartu – ir viena iš geriausių dovanų bet kokia proga. Į 44 arba 74 eurus kainuojančius kuponus įskaičiuoti 2 pakilimo į restoraną bilietai (14 Eur) ir 30 arba 60 eurų sąskaita TV bokšto restorane.
2015 m. atnaujintame restorano meniu siūloma dviejų tipų patiekalų: pietų metu – 11–18 val. – lankytojai gali rinktis patiekalus iš bistro meniu – vaflius ir mėsainius. Amerikietiško tipo perlenkti vafliai, o taip pat ir populiarieji mėsainiai patiekiami su įvairiais pikantiškais įdarais – jautienos, vištienos ar lašišų, su bulvytėmis ir čia pat pagamintais padažais. Vafliams kepti naudojami aukštos kokybės miežiniai miltai, o bandeles mėsainiams televizijos bokšto restoranas užsako specialiai.
Po 18 val. vakarienė TV bokšte įgyja daugiau prabangos ir rafinuotumo – siūlomi patiekalai iš restorano meniu. Restorane rasite neįprastų gurmaniškų derinių: jautienos išpjovos kepsnį su kanapių ir pipirų plutele, lašišų kepsnį su apelsinų-garstyčių padažu, marinuotų cukinijų ir agurkų ritinėlius ir kt. TV bokšto restoranas neužmiršo ir mažųjų: talentingieji šefai vaikams patieks laivelio formos kepsnį ar virtinukus-meškiukus. Mėgstamų patiekalų restorano meniu ras lietuviškos virtuvės mėgėjai, o pačius išrankiausius restorano klientus stebina platus desertų pasirinkimas. Tad akivaizdu – vakarienė TV bokšte ypač tinka paminėti ypatingoms progoms.
Įdomūs faktai apie Vilniaus televizijos bokštą:
- Dabartinis TV bokštas – nebe pirmasis tokio tipo statinys Vilniuje. Jo pirmtakas buvo pastatytas 1957 m. greta Lietuvos televizijos pastato.
- Naujo TV bokšto statybos inicijuotos 1971 m., siekiant geriau užtikrinti spalvotos televizijos signalą.
- Statinį projektavo iš Maskvos atvykęs architektas V. Obydovas, kitas architektas lietuvis bei du inžinieriai.
- Dėl vietos TV bokštui statyti parinkimo yra 2 versijos: pirma, neoficialioji – jog vietą padėjo išrinkti žolininkė, V Obydovui pasufleravusi, jog čia auga vaistiniai augalai, tvyro puiki aura. Antroji – kad TV bokštui parinkta kalva, esanti beveik 200 m aukščiau jūros lygio.
- Vilniaus televizijos bokštas buvo statomas nuo 1974 balandžio iki 1980 pab., oficialiai bokštas veikti pradėjo 1981-ųjų sausį.