Liepos 30 d., trečiadienį, Vilniaus rajono savivaldybės administracijoje įvyko išskirtinis susitikimas – svečiavosi žinomas Lietuvos lenktynininkas, Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas.
„Nors autosportas ir darbas savivaldybės administracijoje labai skiriasi savo forma, juos jungia esminiai dalykai – aiškūs tikslai, atsakomybė, komandinis darbas ir gebėjimas greitai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes. Džiaugiuosi, kad administracijoje lankosi asmenybės, galinčios įkvėpti, pasidalyti savo patirtimi ir padėti iš kitos perspektyvos pažvelgti į kasdienius iššūkius. Tokie susitikimai ne tik skatina asmeninį ir profesinį tobulėjimą, bet ir stiprina vidinę komunikaciją organizacijoje“, – sako diskusiją moderavęs Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Vansavičius.
Daugiau nei valandą trukusios diskusijos su administracijos darbuotojais metu Benediktas Vanagas atvirai pasidalijo savo ilgamete patirtimi sporte, kalbėjo apie kasdienį pasiruošimą vienoms sudėtingiausių pasaulyje lenktynių – Dakarui, apie poilsį, išbandymus bei iššūkius, kuriuos tenka įveikti. Lenktynininkas Dakaro ralį vadina „mažu gyvenimu“, suspaustu į kelias savaites, per kurias visą laiką tenka susidurti su naujomis patirtimis ir išbandymais, kurie reikalauja ne tik fizinio pasirengimo, bet ir psichologinio atsparumo.
Diskusijoje išryškėjo nuomonė, kad užsispyrimas ir disciplina yra esminiai, siekiant aukščiausių tikslų tiek trasoje, tiek kasdienėje veikloje. Kalbėta ir apie tai, kaip svarbu neprarasti dėmesio net ir sudėtingose situacijose, gebėti mokytis iš klaidų ir nuolat siekti geresnių rezultatų.
Susitikimas su Benediktu Vanagu nebuvo tik pažintis su lenktynininku, tai buvo galimybė gyvai išgirsti įkvepiančią jo patirtį bei įžvalgas apie komandinį darbą, strateginį mąstymą, rizikos valdymą ir nepalaužiamą siekį finišuoti – tai esminės savybės, kurios vienodai svarbios ir darbo aplinkoje, siekiant geriausių rezultatų savo srityje.