Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai sužavėjo visuomenę

Sekmadienį Katedros aikštėje vyko  saugaus eismo renginys ,,Būk matomas ir saugus“. Informaciniame – edukaciniame, skatinančiame saugų eismą renginyje dalyvavo Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės J. Kondratovič, G. Ruzgaitė ir Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos kinologė Ingrida Čibiratė. Pareigūnėms taip pat talkino Specialiosios paskirties skyriaus Vilniaus komandos pareigūnai.

Rugsėjo 29-oji Lietuvoje minima kaip Keliaujančių ir vairuotojų diena. Renginio tikslas – suorganizuoti renginį ,,Būk matomas ir saugus“ trijose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje) propaguojant saugų eismą. Šventės metu diskutuota apie saugų elgesį kelyje, saugų greitį ir apsisaugojimo priemones tamsiuoju paros metu. Renginyje lankėsi apie 1000 dalyvių. Šventinėje programoje numatyti įvairių tarnybų (Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Lietuvos kelių policijos, Pasienio pareigūnų, Greitosios med. pagalbos) prisistatymai ir pasirodymai.

Tądien Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pristatė visą jų darbui reikalingą amuniciją. Šventės dalyviai susipažino su VSAT naudojamais tarnybiniais visureigiais. Visi norintys apžiūrėjo tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką, įrangą, ekipuotę bei maskuotę. Vyko diskusijos su pareigūnais, pateikta daug naudingos informacijos besidomintiems šia profesija. Specialiosios paskirties  skyriaus Vilniaus komandos pareigūnai svečiams aprodė tarnybinius pasieniečių ginklus ir specialiąsias priemones, papasakojo apie jų paskirtį bei savybes, leido ,,pasimatuoti“ antrankius, neperšaunamas liemenes, pasižvalgyti su žiūronais

Interviu metu bendruomenės pareigūnės pasakojo apie savo darbą, tarnybos paskirtį, VSAT funkcijas, uždavinius, darbo sąlygas ir galimybes nuolat tobulėti, dalijosi pamokančiomis istorijomis ir patarimais užtikrinant saugumą. Kiek vėliau tikslinė auditorija supažindinta su stojimo tvarka į Pasieniečių mokyklą, papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimo ir mokymosi sąlygas bei karjeros perspektyvas, padalyti lankstinukai su tokia informacija. Pareigūnės papasakojo įdomių istorijų, kuomet pačios mokėsi pasieniečio darbo ypatumų, ir drąsino baigus mokyklą pasekti jų pavyzdžiu.

Pasieniečių veikla neatsiejama nuo kinologijos, tad nemažai visuomenės dėmesio sulaukė kinologė, tarnybinis šuo demonstravo savo įgūdžius – bendrojo šuns paklusnumo komandas. I. Čibiraitė papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimą ir kasdieninę jų tarnybą pasienyje.

Kadangi renginys buvo skirtas plačiai auditorijai – rinkosi ir mokiniai, ir garbaus amžiaus žmonės, tai buvo puiki galimybė populiarinti pasieniečio profesiją, būti matomiems visuomenėje. Pabrėžtina, kad susidomėjimas VSAT pareigūnų pasakojimais buvo labai didelis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.