Vilniaus moksleiviams įteikti savanorio ugniagesio ženklai ir pažymėjimai

Spalio 9 d. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius įteikė savanorio ugniagesio ženklus ir pažymėjimus Vilniaus moksleiviams, pasirengusiems šviesti visuomenę gaisrų prevencijos srityje. 

„Šiandien mūsų valdyboje – istorinis įvykis. Mes priėmėme pirmuosius savanorius ugniagesius, dirbsiančius prevencijos srityje. Džiugu, kad tai jaunimas, pasirengęs skleisti saugios gyvensenos žinias tarp savo bendraamžių. Tikiuosi, kad kai kurie iš jų taps ir ugniagesiais gelbėtojais ar priešgaisrinės priežiūros inspektoriais,“ – sakė Vidas Kerševičius.

Visi moksleiviai yra Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos nariai, jau ne vienerius metus dalyvaujantys šios organizacijos veikloje. Jono Basanavičiaus gimnazijos dešimtokė Daniela Vilčinskaja 8 metai yra jaunoji ugniagesė. Pasak jos, dirbant prevencinėje veikloje nėra svarbiausia išmokti kažkokias taisykles: „Svarbiausia mokėti bendrauti su žmonėmis ir būti geros nuotaikos. Nors mano bendraamžiai ir šiek tiek skeptiškai žiūri į šią veiklą, mane labiausiai palaiko tėvai. Jie džiaugiasi manimi dėl kiekvienų varžybų, rimtai priima mano patarimus, todėl, manau, mūsų namai yra saugūs. Ir dūmų detektorius turime, ir kita sauga pasirūpinta. Apie tai pasikalbu ir su savo giminaičiais“. Beje, Daniela visada svajojo studijuoti kosmetologiją arba turizmą, tačiau dabar jai jau kirba mintis pasirinkti gaisrinę saugą.

O Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos vienuoliktokas Demidas Kolesnikovas jau tvirtai žino, kad taps ugniagesiu gelbėtoju. Kalbant apie šią profesiją, vaikino akys net spindi. „Man labai įdomu dirbti su gaisrine technika, noriu padėti kitiems. Žinau, kad ugniagesio gelbėtojo darbas labai sunkus ir fiziškai, ir morališkai, nes jame tenka susidurti su mirtimi. Noriu padaryti taip, kad gaisrų tektų mažiau gesinti, o žmonės daugiau žinotų apie gaisrinę saugą,“ – sakė Demidas.

Savanoriais ugniagesiais taip pat tapo Vilniaus Radvilų gimnazijos devintokas Arminas Cicėnas, Juventos gimnazijos dvyliktokė Veronika Bulatova, Lietuvių namų aštuntokas Dovydas Rekštys, Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos aštuntokas Renaldas Badikonis, Mykolo Biržiškos gimnazijos 1D klasės moksleivis Julius Jonytis ir Karoliniškių gimnazijos 1A klasės moksleivis Danielius Kazlauskas.

„Artimiausiu metu šie moksleiviai kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriais lankysis savo ar artimiausiose mokyklose, kuriose rengiama prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny“, – sakė šios valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus Prevencinės veiklos poskyrio vyriausiasis specialistas ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas. – Iš pradžių jie pasisems patirties iš pareigūnų, o paskui jau patys galės vesti mokymus pradinių klasių moksleiviams.“

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Giedrius Jasionis teigė, jog investuoti į jaunimą visada verta: „Mums labai pasisekė, kad jūs esate ne naujokai šioje srityje. Tikiuosi, kad jūs padėsite mums rengti prevencinius renginius, skaitysite paskaitas apie saugią gyvenseną jaunimui, todėl jauni žmonės užaugs labiau išprusę ir saugesni. Juk visada svarbiau yra palaikyti sveiką gyvenimo būdą nei paskui pirkti vaistus. Taip ir prevencijos darbuotojai  gali užbėgti nelaimei už akių, kad vėliau netektų kovoti su skaudžiomis pasekmėmis.“

Pareigūnai tikisi sulaukti ir daugiau norinčių tapti savanoriais. Savanoriais ugniagesiais, norinčiais dirbti  gaisrų prevencijos srityje, gali tapti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys. Su jais pasirašomos 4 metų savanoriškos veiklos sutartys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.