• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Ketvirtadienis, 18 birželio 2026
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Žinios

Vilniaus meras susitikime su užupiečiais: „Esate svarbi ir išskirtinė Vilniaus dalis“

2016-07-08
Žinios
Laikas: 4 min skaitymo

Liepos 7 d. sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė menininkų ir bohemiečių pamėgtoje Užupio bendruomenėje, dar vadinamoje Užupio respublika. Prieš susitikimą Vilniaus meras apžiūrėjo ką tik suremontuotą Paupio pėsčiųjų tiltą, jungiantį Užupį ir Tymo kvartalą, taip pat pasivaikščiojo po Užupio meno inkubatoriaus erdves. Apžiūrėjęs išskirtinę meno erdvę bei susipažinęs su joje reziduojančiais jaunaisiais menininkais, sostinės meras galerijoje „Kalnas“ bendravo su Užupio gyventojais. Susitikimo metu aptarti svarbūs bendruomenės klausimai bei gyventojams kylančios problemos: eismo organizavimas, rajono užstatymas, įgyvendinami projektai in9ion183711ir kt.

„Džiaugiuosi išgirdęs daug objektyvių pasiūlymų ir pastebėjimų. Šis susitikimas visokeriopai naudingas ir vaisingas – tikiu, kad jis padės geriau spręsti užupiečių problemas ir jiems čia gyventi bus dar smagiau. Noriu priminti, kad savivaldybė visuomet yra gyventojų pusėje ir tikrai siekia tik gerų permainų“, – sakė sostinės meras.

„Užupis – patrauklus, turintis savo šarmą bei išskirtinis rajonas. Žinau, kad esate labai kūrybiški ir drąsūs, tad noriu jus pakviesti dalintis savo idėjomis, kaip Užupį paversti dar patrauklesnį ir įdomesnį“, – susitikime su užupiečiais sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Architektūros parkas atgaivins Vilnios krantus ir Užupį

izmm32183714Vilniaus miesto Paupio teritorijoje buvusi beveik 5 ha apleista gamyklos „Skaiteks“ teritorija netrukus virs patrauklia gyvenamąja zona. Nuo Užupio iki Belmonto miško besidriekiantys Vilnios krantai taps išskirtiniu sostinės kvartalu. Šiuo metu jau baigiami rengti Architektūros parko investiciniai projektai. Projekto metu 2016-2019 m. bus tvarkomos Vilnios upės pakrantės Pietinėje tikslinėje teritorijoje, įrengiama visa reikiama rekreacinė infrastruktūra, dviračių bei pėsčiųjų takai, pėsčiųjų tiltas. Paplaujos rajone bus įrengtas bulvaras su rekreacine įranga, bus tvarkomi erozijos pažeisti Vilnios upės šlaitai. Projekto vertė siekia 13 mln. Eur.

Atliktas Paupio tilto remontas

iczii7183715Šią vasarą atnaujintas medinis Paupio pėsčiųjų tiltas, jungiantis Užupį ir Tymo kvartalą. Specialistams atlikus prieš kone pusantro šimto metų pastatyto tilto apžiūrą paaiškėjo, kad pėsčiųjų dalyje esančios medinės dalys yra supuvusios ir jas būtina pakeisti naujomis. Remonto metu pakeistos pėsčiųjų tilto medinės dalys abejose tilto pusėse, įstatytos naujos Kapitalinis Paupio tilto remontas paskutinį kartą buvo atliktas prieš daugiau nei 60 metų. Paupio tiltas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Atnaujintos senosios Užupio žydų kapinės

Šįmet neatpažįstamai pasikeitusios Užupyje esančios senosios žydų kapinės – puikus pavyzdys, kaip bendruomenės pastangomis ir nedidelėmis finansinėmis išlaidomis pagražinti gyvenamąją aplinką. 11 ha teritorijoje atsivėrė alėjos, takai, įrengti informaciniai stendai. Vilniaus savivaldybė, bendradarbiaudama su žydų bendruomene, šiomis kapinėmis ėmė rūpintis praėjusių metų rugsėjį: ilbuum183716pašalino brūzgynus dėl kurių nedaugelis vilniečių iki šiol žinojo, kad Olandų gatvėje yra tokios senos žydų kapinės, sutvarkė mišką, suformuodama kraštovaizdį ir pritaikė teritoriją lankymui.

Iki 1946-ųjų veikusios žydų kapinės buvo sunaikintos sovietmečiu ir per daugelį metų buvo apaugę brūzgynais. Kapinės anksčiau užėmė 11 ha teritoriją, kurioje per visą veikimo laikotarpį palaidota apie 70 tūkst. žmonių. Tarp jų – ne vienas iškilus žydų tautos mokslo, kultūros, visuomenės veikėjas, prisidėjęs prie žydų kultūros puoselėjimo Vilniaus krašte.

Sostinės Taryba pasirašė rezoliuciją: Senamiesčio skverų pastatais neužstatys

Tam, kad Senamiesčio skverai būtų apsaugoti nuo užstatymo ateityje, Taryba pasirašė rezoliuciją – Tarybos nariai nepritarė istorinio užstatymo atkūrimui tokiose išskirtinės visuotinės vertės Vilniaus senamiesčio dalyse kaip Užupio, Vokiečių g., K. Sirvydo, Rūdninkų, Lazdynų Pelėdos skverai, aikštė prieš Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir kt.

Savivaldybė bendradarbiaus su Užupio meno inkubatoriumi

Išskirtinė Užupio erdvė – Užupio meno inkubatorius, kuriame erdvę kūrybai ir saviraiškai randa sostinės iep3ml183719menininkai. Naujose erdvėse – Užupio g. 2 ir Krivių g. 10 – sudarytos sąlygos nuolat reziduoti 30 – 70 menininkų. Vilniaus savivaldybė kartu su Dailės akademija ir Užupio meno inkubatoriumi pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria sieks kurti bendras veiklas, organizuoti įvairius renginius, priimti reziduojančius menininkus bei kurti išskirtinę meno meką Vilniuje. Bendradarbiavimo sutartis leis į Užupio meno inkubatoriaus valdymą bei veiklos organizavimą įsijungti visą bendruomenę bei būti jos dalimi.

Užupio dydis siekia pusę kvadratinio kilometro ir yra gana uždara teritorija, kurią iš trijų pusių nuo Senamiesčio skiria upė, iš kitos pusės – stačios kalvos ir pramoninis rajonas. Užupis – menininkų rajonas, vadinamas Užupio respublika. Kūrybinga bendruomenė rengia originalias šventes ir akcijas. Jos garbės piliečiais yra lietuvis išeivis Jonas Mekas – avangardinio JAV kino pradininkas, Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir kitos išskirtinės asmenybės. Čia gausu meno galerijų, amatų dirbtuvių, jaukių kavinių. Aikštėje – Užupį globojantis angelas, upės krantinėje – Užupio undinėlė. Šv. Baltramiejaus bažnyčia (Užupio g. 17 A) Užupyje yra mažiausia bažnyčia Vilniuje.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

DalintisSiųstiSiųsti

Naujienos iš interneto


TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Primename – iki birželio 23 d. smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai kviečiami teikti paraiškas
Skelbiami Sudervės seniūnijos Rastinėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai
Vilniuje atidaromas Pelesos skveras: vilniečiai kviečiami į vasaros šventę Rasose
Antrajame etape – potenciali akistata su Liuksemburgo arba Sakartvelo klubais

Politika

Skelbiami Sudervės seniūnijos Rastinėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai
Dalyvaujamasis biudžetas: susipažinkite su gyventojų idėjomis
Meras R. Duchnevič pristatė Vilniaus rajono plėtrą: investicijos sieks dešimtis milijonų eurų
STT įžvelgia grėsmes konkursų į nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų pareigas reguliavime

Kultūra

LDS galerija „Arka“ kviečia į grupinės parodos „Susipynę kūnai“ atidarymą
Jašiūnų dvare atidaryta paroda „Palei Merkio upės bangas“
Vilniaus ir Romos legendos susitiko ant Gedimino kalno: atidengta skulptūra „Vilkas“
Trakai banguoja džiazo ritmu ir kviečia į unikalų festivalį

Sportas

Antrajame etape – potenciali akistata su Liuksemburgo arba Sakartvelo klubais
Prie trečios iš eilės „Žalgirio“ pergalės prisidėjo ir komandos naujokai
Tarp galimų „Žalgirio“ varžovų – Balkanų ir rytų komandos
Antradienio vakare paaiškės pirmieji „Žalgirio“ varžovai UEFA Konferencijų lygoje

Populiariausi

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Vilniaus rajone gyventojai kenčia nuo šiukšlių ir smarvės: daromi patikrinimai

Gera žinia vilniečiams

Vilniuje pradeda veikti pirmieji „Paysera“ bankomatai

Savanorių prospekte ištraukta kortelė: vagis išsigrynino 7,5 tūkst. eurų

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Proneta
Mast.lt Mast.lt Mast.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Anonsai
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Astrologija / Prognozės
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • idomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Namai / Buitis
  • Naujienos
  • Nekilnojamasis turtas
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai gali teikti paraiškas lėšoms iš Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos gauti

Primename – iki birželio 23 d. smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai kviečiami teikti paraiškas

Sudervė

Skelbiami Sudervės seniūnijos Rastinėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai

Vilniuje atidaromas Pelesos skveras: vilniečiai kviečiami į vasaros šventę Rasose

Vilniuje atidaromas Pelesos skveras: vilniečiai kviečiami į vasaros šventę Rasose

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022