Vilniaus maratono mados: nuo kelininko iki apsivyniojusių kilimėliais

Sekmadienį Vilniaus miesto gatvės buvo okupuotos bėgikų. Jau šešioliktus metus iš eilės vykusiame Vilniaus maratone dalyvavo beveik 12 000 dalyvių iš Lietuvos ir 40 pasaulio valstybių. Vieni varžosi siekdami geriausių rezultatų, kiti bėgime dalyvauja kaip šventėje, todėl šis renginys tampa ne tik sveikos gyvensenos diena, bet ir vieta pademonstruoti savo kūrybiškumą.

Bėgimo mados per 16 metų tapo neatsiejama maratono dalimi, o 2019-ieji nebuvo išimtis. Bėgikai žiūrovus stebino ne tik spalvingomis sportinėmis aprangomis ar marškinėliais su įmonių šūkiais, bet ir neįtikėtinais kostiumais – nuo kelininkų aprangų iki mechanikų kombinezonų. Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad Vilniaus maratonas tampa ne tik sveikatingumo švente, bet ir vieta, kur žmonės gali išreikšti savo kūrybiškumą kurdami specialias aprangas.

Tuo tarpu įmonės ne tik motyvuoja savo darbuotojus kviesdamos juos sudalyvauti šventėje, bet ir išnaudoja progą pareklamuoti savo vertybes ar teikiamas paslaugas. Nuo įvairių įmonių šūkių iki darbo profesiją atspindinčių aprangų – šiais metais maratone buvo galima išvysti įvairiausių bėgikų. Dalyvių tarpe buvo Lietuvos kariuomenės atstovų, mechanikų ir kelininkų kombinezonais apsirengusių bėgikų, ryškių spalvų marškinėliais apsirengusių įmonių darbuotojai ir net dinozauras.

Pamatykite įspūdingiausius Vilniaus maratono kostiumus fotografo Gintauto Rapalio nuotraukose.

Visgi, ko gero įspūdingiausio kostiumo savininku tapo bėgikas Tomas Matuiza, kuris visą 5 kilometrų distanciją įveikė apsivilkęs…. kilimą.

„Durų kilimėlis sveria kokius 3 kilogramus, o tai – tikrai nelengvas iššūkis bėgant distanciją. Visgi, labai smagu žiūrėti į besišypsančius mane aplenkiančių žmonių veidus. Ir publikos plojimai paskatina bėgti į priekį. Manau, kitais metais kartočiau su didesniu kilimėliu“ – juokėsi bendrovės „Lindström“ kilimėlio kostiumu apsirengęs ir maratone dalyvavęs Tomas Matuiza.

Jau šešioliktus metus iš eilės vykęs Vilniaus maratonas rugsėjo 8 dieną 9 val. startavo Katedros aikštėje. Maratone dalyvavę sportininkai turėjo įveikti skirtingų distancijų trasas, nusidriekusias per visą miestą. 42 km ilgio distancija prasidėjo Katedros aikštėje, tęsėsi Neries paupiu, Žvėrynu ir Vingio parku, o atgal bėgikai grįžo Gedimino prospektu ir Senamiesčiu, finišo tiesiąją kirtę prie Vilniaus arkikatedros.

Vilniaus maratono dalyviai šiemet rinkosi tarp 42 km. maratono, 21 km. pusmaratonio,  10 km. ir  5 km. bėgimo distancijų. Moksleiviai bėgo 2 km. ir 1 km. distancijas, o vaikai varžėsi 200 metrų bėgime.

Kaip ir pernai, šįmet geriausius rezultatus pademonstravo sutuoktinių pora iš Ukrainos. Bodgan Semenovych vyrų bėgime distanciją įveikė per 02 val. 22 min. 02 sek. ir Natalia Semenovich, finišo liniją pasiekė per 02 val. 49 min. 50 sek.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.