Vilniaus Katedros aikštėje – ypatingas dėmesys pasieniečio profesijai

Sekmadienį minint ,,Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną” Vilniaus Katedros aikštėje 11-ąjį kartą vyko  saugaus eismo renginys ,,Būk matomas ir saugus“. Informaciniame – edukaciniame, skatinančiame saugų eismą renginyje dalyvavo ir VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai J. Kondratovič, R. Meidus, Užsieniečių registracijos centro  kinologas Raimondas kartu su tarnybiniu keturkoju Mauru. Pareigūnams taip pat talkino Specialiosios paskirties skyriaus Vilniaus komandos pareigūnai.

Rugsėjo 29-oji Lietuvoje minima kaip Keliaujančių ir vairuotojų diena. Vienas renginio tikslų – propaguoti saugų eismą, diskutuoti įvairiomis prevencijos temomis – vairavimas apsvaigus, eismo kultūra, saugus judumas su paspirtukais, taip pat visų amžiaus grupių (vaikai, jaunimas, suaugusieji, vyresnio amžiaus žmonės) dalyvių įtraukimas švietėjiškam ugdymui. Renginio dalyviai turėjo galimybę matyti unikalų moto akrobatų pasirodymą.

4 val. trukmės renginio metu diskutuota apie saugų elgesį kelyje, saugų greitį ir apsisaugojimo priemones tamsiuoju paros metu. Renginyje lankėsi apie 1000 dalyvių. Šventinėje programoje vyko įvairių tarnybų (Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Lietuvos kelių policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų, Greitosios med. pagalbos) prisistatymai ir pasirodymai. Tądien Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pristatė visą jų darbui reikalingą amuniciją. Šventės dalyviai susipažino su VSAT naudojamais tarnybiniais visureigiais. Visi norintys apžiūrėjo tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką, įrangą, ekipuotę bei maskuotę. Vyko diskusijos su pareigūnais, pateikta daug naudingos informacijos besidomintiems šia profesija. Specialiosios paskirties  skyriaus Vilniaus komandos pareigūnai svečiams aprodė tarnybinius pasieniečių ginklus ir specialiąsias priemones, papasakojo apie jų paskirtį bei savybes, leido ,,pasimatuoti“ antrankius, neperšaunamas liemenes, pasižvalgyti su žiūronais.

Renginio vedėjas R. Mackevičius uždavė klausimų apie tarnybos funkcijas, pažeidimų dažnumą, naudojamą ginkluotę. Interviu metu bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič pasakojo apie savo darbą, tarnybos paskirtį, VSAT funkcijas, uždavinius, darbo sąlygas ir galimybes nuolat tobulėti, dalijosi pamokančiomis istorijomis ir patarimais užtikrinant saugumą. Kiek vėliau tikslinė auditorija supažindinta su stojimo tvarka į Pasieniečių mokyklą, papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimo ir mokymosi sąlygas bei karjeros perspektyvas, padalyti lankstinukai su tokia informacija. Pareigūnė papasakojo įdomių istorijų, kuomet mokėsi pasieniečio darbo ypatumų, ir drąsino baigus mokyklą pasekti jų pavyzdžiu. Teisingai atsakiusiems į klausimus renginio dalyviams padalyti atšvaitai su VSAT logotipais.

Pasieniečių veikla neatsiejama nuo kinologijos, tad nemažai visuomenės dėmesio sulaukė kinologas, tarnybinis šuo demonstravo savo įgūdžius – bendrojo šuns paklusnumo komandas. Kinologas raimondas papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimą ir kasdieninę jų tarnybą pasienyje. Kadangi renginys buvo skirtas plačiai auditorijai – rinkosi ir mokiniai, ir garbaus amžiaus žmonės, tai buvo puiki galimybė populiarinti pasieniečio profesiją, būti matomiems visuomenėje. Pabrėžtina, kad susidomėjimas VSAT pareigūnų pasakojimais buvo labai didelis.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.