Vilniaus baroko veidas: muzikinė dovana J. K. Glaubicui

2019 m. spalio 23 d., trečiadienį, 19 val. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje (Vokiečių g.) pasirodys senosios muzikos ansambliai “Canto Fiorito” (Lietuva) ir “Nova Silesia” (Lenkija). Koncerte skambės J. K. Glaubico laikų (XVIII a. pirmos pusės) muzika iš jo gimtosios Silezijos regiono ir Vokietijos.

Jonas Kristupas Glaubicas (Johann Christoph Glaubitz) gimė Šveidnice, Silezijoje ir praleido ten pirmuosius 37 savo gyvenimo metus. Sprendžiant iš ankstyvosios kūrybos formų ir ornamentų, primenančių ankstyvąją Vokietijos rokoko architektūrą, studijavo Pietų Vokietijoje. 1737 m., 1748 m. ir 1749 m. gaisrai stipriai nusiaubė Vilnių. J. K. Glaubicas dalyvavo atskirų pastatų ir jų ansamblių atstatymo, rekonstrukcijos ir statybos darbuose – pradedant nuo namo Švento Mikalojaus g., kuriame su šeima gyveno iki 1749 m. 1749 metais iš evangelikų liuteronų bendruomenės išsinuomojo namą, kuriame gyveno iki mirties.

Iki 1737 m. J. K. Glaubicas buvo evangelikų liuteronų bendruomenės tarybos nariu ir architektu. 1737–1744 m. jis atstatė ir vėlyvojo baroko stiliumi rekonstravo evangelikų liuteronų bažnyčią ir šalia esančius bendruomenės pastatus. Pagal jo projektą ir jam dalyvaujant 1741–1742 m. bažnyčioje įrengtas puošnus barokinis altorius.  J. K. Glaubicas Vilniuje mirė 1767 m. kovo 30 d. 

Koncerto rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Adam Mickiewicz Institute, UAB “Visana”

Koncerto partneris: Vilniaus evangelikų liuteronų parapija

Koncertas nemokamas. Renkamos aukos.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.