Vienmandačių apygardų ribų projektas rengiantis 2020 metų Seimo rinkimams

Vienmandačių apygardų ribų projektas parengtas atsižvelgiant į lygią rinkimų teisę užtikrinančias Europos Tarybos Venecijos komisijos Gerosios rinkimų praktikos kodekso normas, 2015 m. spalio 20 d.  Konstitucinio Teismo nutarimą, kad rinkėjų skaičiaus nuokrypis rinkimų apygardose galėtų būti ne didesnis kaip 10 proc. nuo vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus, bei taip pat dabartinės redakcijos Seimo rinkimų įstatymo reikalavimus.

Projekte, Lietuvos Respublikos teritorija dalijama į 70 vienmandačių rinkimų apygardų, atsižvelgiant į rinkėjų skaičių rinkimų apygardoje. Nustačius kad paskutiniuose rinkimuose dalyvavusių ir Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsavusių užsienyje esančių rinkėjų skaičius, kuris nustatomas iki Seimo rinkimų likus vieneriems metams, yra didesnis negu 0,9 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus, 2019 m. spalio 8 d. vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas sudaryti Pasaulio lietuvių vienmandatę rinkimų apygardą. Kitose valstybėse esantys Lietuvos Respublikos piliečiai bus įrašomi į Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad savo nuomonę, pasiūlymus dėl apygardų ribų keitimo iki šių metų lapkričio 8 d. bus galima pateikti el. paštu apygarduribos@vrk.lt

Atkreipiamas dėmesys, kad sudėtinga būtų įgyvendinti pasiūlymus, prašymus ar net reikalavimus, kuriais būtų siūloma keisti tik vienos apygardos ribas, neįvertinant, kad tuomet gretima apygarda gali tapti per didelė ar per maža. Vyriausioji rinkimų komisija galės pritarti tik tokiems pasiūlymams, kurie atitinka įstatymo reikalavimus.

Su apygardų ribų projektu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą: https://arcg.is/1jyufO

Apygardų ribų pristatymo vaizdo įrašo nuoroda: https://youtu.be/gkbvYshXt7E

Su išsamesnę 2020 m. Seimo rinkimų vienmandačių rinkimų apygardų ribų pakeitimo projekto informacija galite susipažinti ČIA.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.