„Užutrakio vakaruose“ – trys premjeros, sudėtos į vieną

Sugrįžti į Lietuvą su naujais vėjais. Vis dažniau tokios mintys aplanko žinomą obojininką ir dirigentą Vilmantą Kaliūną, bemaž ketvirtį amžiaus gyvenantį ir dirbantį užsienyje. O pastaruoju metu tokių galimybių – vis daugiau.

„Laimingas, kad esu kviečiamas į tėvynę vis dažniau, vienas po kito planuojami koncertai. Vienas iš jų, išskirtinis – festivalyje „Užutrakio vakarai“. Kalbėdami apie jį, galime pasakyti tris kartus „pirmą kartą“. Pirmąkart festivalyje ir Lietuvoje koncertuos garsus vokiečių klarnetininkas Marcus Krusche, pirmąkart Lietuvoje bus atlikta čekų kompozitoriaus Josefo Myslivečeko simfonija ir pagaliau – mano paties kaip dirigento debiutas su Lietuvos kameriniu orkestru šiame festivalyje“, – dalijosi trigubomis naujienomis V. Kaliūnas.

V. Kaliūnas, visai įmanoma, labiau žinomas Vokietijoje, kur dirba keletą dešimtmečių, nei Lietuvoje. Dar studijuodamas Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, 1993 metais išvyko į Sarbriukeną tęsti studijų ir nuo to laiko savo karjerą susiejo su Vokietija bei kitomis Europos šalimis. Bemaž prieš dešimtmetį muziko gyvenime įvyko naujas posūkis – jis žengė ant dirigento pakylos. Dirigavimo paslapčių mokėsi pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje. Šiandien V. Kaliūnas diriguoja platų repertuarą su įvairiais Vokietijos ir kitų šalių orkestrais.

„Gavęs kvietimą į „Užutrakio vakarų“ festivalį turėjau galimybę pats kviestis solistą. Įsigilinęs į festivalio stilistiką, pamaniau, kad puikiai skambės kamerinis orkestras su klarneto solo. Apsidžiaugiau, kad pirmąkart į Lietuvą sutiko atvykti žinomas klarnetininkas M. Krusche, kurį noriai kviečiasi ir pagarsėjęs G. Mahlerio kamerinis bei kiti Vokietijos orkestrai “, – pasakojo dirigentas V. Kaliūnas, pridūręs, kad įvairiose pasaulio scenose sukaupus patirtį, yra labai gera ja pasidalinti Lietuvoje. Dirigento žodžiais, prasminga sugrįžti, kur pradėjai savo karjerą ir atiduoti savotišką skolą bei praturtinti galbūt kitokia muzikavimo maniera, stiliumi.

V. Kaliūno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras su solistu klarnetininku M. Krusche atliks J. Myslivečeko, Ch. W. Gluck, G. Rossini, C. M. Weber ir kt. kompozitorių kūrinius. Pasak festivalio rengėjų, ši programa ir nauji muzikos veidai Lietuvos padangėjeje nepaliks abejingų. O vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų orkestrų yra visada atviras naujoms kūrybinėms paieškoms, kuriomis su džiaugsmu dalijasi su publika.

Koncertas nemokamas, vyks Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje liepos 30 dieną 19 val.

Festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė. Festivalio globėja – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.
Festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.