Ugniagesiai – skautai: apie saugią aplinką

2017 m. rugpjūčio 10 d. Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  pareigūnai aplankė Pabarės seniūnijoje, Papiškių kaime, ant Šalčios upės kranto, stovyklaujančius  rajono skautus – Šalčios žemės tuntą. Čia virš 50 vaikų nuo šešerių metų, prižiūrimų suaugusių vadovų, prasmingai leidžia laiką gamtoje – dalyvauja žygiuose, įvairiose rungtyse, mokosi išgyventi laukinėje gamtoje ir  netgi tobulina užsienio kalbų įgūdžius, o svarbiausia – mokosi būti tvirtais, sąmoningais ir dorais piliečiais.

Sekdami skautų ideologiją, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai  priminė, kaip jaunuoliai galėtų prisidėti prie saugios ir draugiškos aplinkos kūrimo. Priešgaisrinės priežiūros inspektoriai papasakojo stovyklautojams apie kylančius gaisrus Lietuvoje bei Šalčininkų rajone, dažniausias gaisrų kilimo priežastis, kaip išvengti gaisrų bei kaip elgtis, jei visgi įvyko gaisras. Pareigūnai  taip pat papasakojo, kada galima skambinti bendruoju pagalbos numeriu, bei, žinoma, priminė vaikams, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių.

Tarnybos pareigūnai buvo nustebinti jaunųjų skautų žiniomis – uždavus vaikams klausimus, kaip jie elgtųsi vienoje ar kitoje situacijoje kilus gaisrui, skęstant ar pakliuvus į kitą pavojingą situaciją, visi net negalvodami greitai  ir teisingai atsakydavo į klausimus. Pareigūnai sulaukė daugybės smalsių klausimų – kiek rajone yra gaisrinių automobilių, kokie būna gesintuvai, kaip tapti ugniagesiu gelbėtoju ir ugniagesiu savanoriu, kiek vandens telpa autocisternoje ir  netgi kiek kuro sunaudoja gaisrinis automobilis, vykdamas į gaisrą.

Daugiausia džiaugsmo vaikams suteikė antroji praktinė vizito dalis, kai stovyklautojai, padedami tarnybos budinčios pamainos ugniagesių,  galėjo apsirengti ugniagesių rūbais, užsidėti šalmą, išbandyti kvėpavimo aparatus, apžiūrėti gaisrinį automobilį, jo įrangą, į jį įlipti. Susižavėjimo ir vaikiško krykštavimo sulaukė vandens švirkšto išbandymas: vieniems buvo įdomu laikyti švirkštą ir purkšti vandenį, o kitiems – tokią karštą dieną lakstyti ir maudytis po krintančiais vandens purslais.

Atsisveikinę su Šalčios žemės tunto skautais Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai grįžo į tarnybą kupini teigiamų emocijų ir nuoširdaus tikėjimo, kad tokio visuomeniško ir sąmoningo  jaunimo dėka, vaikų aplinka dabar ir ateityje tikrai bus saugesnė. Ir panašu, kad ne be reikalo skautų šūkis  – „Dievui, Tėvynei, artimui“ toks artimas ugniagesių šūkiui – „Artimui pagalba, Dievui garbė“.

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.

X