• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Trečiadienis, 17 birželio 2026
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Laisvalaikis

Trys originalūs receptai „Eurovizijos“ vakarėliui su spalvingosiomis paprikomis

2025-05-13
Laisvalaikis, Receptai
Laikas: 4 min skaitymo

Prasidedantis „Eurovizijos“ dainų konkursas kaip ir kasmet prie televizijos ekranų pritraukia milijonus žiūrovų visame pasaulyje ir Lietuvoje. Daugeliui tai puiki proga atsipalaiduoti ir su draugų ar artimųjų kompanija diskutuoti bei rinkti savuosius favoritus. O kokios gi linksmybės be gardžių vaišių – lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai siūlo išbandyti net tris sveikus ir originalius receptus, kurie nepaliks abejingų. Visų jų žvaigždė – raudonoji saldžioji paprika, kuri ne tik yra tikras vitaminų šaltinis, bet ir pasižymi ypatingu skoniu.

Dairosi sveikesnių alternatyvų

Kasmet vykstančio „Eurovizijos“ dainų konkurso stebėjimas jau yra tapusi daugelio šeimų ar draugų kompanijų tradicija. Įsibėgėjant gegužės mėnesiui, antradienio, ketvirtadienio ir šeštadienio vakarai yra paskirti muzikai, smagioms diskusijoms ir gardiems užkandžiams leidžiant laiką su artimaisiais.

„Ko gero ne kiekvienos darbo savaitės vakarais galime leisti sau stabtelėti ir susiburti su draugais ar artimaisiais, tad „Eurovizija“ yra išties išskirtinė šventė. Nepakeičiami šios spalvingos transliacijos atributai yra ne tik smagi kompanija, bet ir skanus maistas. Tautiečiai šiai progai renkasi įvairiausius užkandžius, kuriuos gali įsigyti parduotuvėse, o taip pat vis dažniau dairosi ir sveikesnių alternatyvų ar galvoja, kuo artimuosius galėtų nustebinti patys.

Visų mėgstamas humusas – kitaip

Jei jūs ir jūsų draugai jau neįsivaizduoja savojo užkandžio stalo be avinžirnių užtepėlės – humuso, nustebinkite svečius dar neragautais skoniais ir pagaminkite humusą su kepintomis raudonosiomis paprikomis. Jums reikės:

  • 2 vnt. raudonųjų saldžiųjų paprikų;
  • 425 g konservuotų avinžirnių;
  • 60 ml citrinos sulčių;
  • 60 ml tahini padažo;
  • 0,5 a. š. malto kumino;
  • 1 vnt. česnako skiltelės;
  • 2–3 v. š. akvafabos (skysčio, likusio nuo avinžirnių indelyje);
  • 2 v. š. itin tyro alyvuogių aliejaus;
  • druskos ir pipirų (pagal skonį).

Gaminimas. Pirmiausia pakepinkite paprikas – įkaitinkite orkaitę grilio režimu, supjaustykite paprikas plokščiais gabalėliais ir dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos nugarėlėmis į viršų. Kepkite 10–15 minučių, kol paprikų odelė patamsės ir pradės pūslėtis.

Iš orkaitės išimtas paprikas dėkite į dubenį. Uždenkite jas dangčiu ir leiskite joms garuoti, kol atvės. Tada odelė turėtų lengvai nusilupti. Jei paprikos dar per karštos ir nepakankamai pastovėjusios, odelę pašalinsite sunkiau.

Į smulkintuvą sudėkite tahini padažą ir citrinos sultis, sumaišykite. Pilkite alyvuogių aliejų, dėkite smulkintą česnako skiltelę, avinžirnius, prieskonius, viską sumaišykite, kol masė taps tiršta ir vientisa. Galiausiai sudėkite paruoštas paprikas ir dar kartą viską sumaišykite. Jei gauta masė bus per tiršta įpilkite akvafabos, sumaišykite.

Paruoštą humusą dėkite į dubenėlį, ant jo užpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus. Patiekite su pitos duonelėmis, šviežių daržovių lazdelėmis.

Gardus užkandis iš vos kelių ingredientų

Siūlome išbandyti ir sūriu įdarytų raudonųjų paprikų receptą, kuris patiks tiek mažiems, tiek dideliems „Eurovizijos“ gerbėjams. Šiam greitai paruošiamam patiekalui jums reikės:

  • 4–6 raudonųjų saldžiųjų paprikų;
  • 300 g kreminio sūrio;
  • 1 a. š. česnakų miltelių;
  • 2 v. š. šviežiai tarkuoto parmezano;
  • svogūnų laiškų (pagal skonį);
  • saujos špinatų lapelių;
  • 100 g tarkuoto čederio ar mocarelos.

Gaminimas. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros, išklokite skardą kepimo popieriumi. Perpjaukite saldžiąsias paprikas išilgai ir išimkite sėklas. Dubenyje sumaišykite kreminį sūrį, česnako miltelius, parmezaną, smulkintus svogūnų laiškus ir špinatų lapelius.

Įdarykite paprikas paruoštu mišiniu, dėkite jas ant kepimo skardos, apibarstykite tarkuotu sūriu ir kepkite apie 15 minučių, kol sūris išsilydys. Patiekite lėkštėje ir skanaukite!

Tirokafteri – raudonųjų paprikų ir fetos sūrio užtepėlė

Užtepėlių mėgėjai turėtų nepraleisti ir šios Graikijos įkvėptos užtepėlės su paprika ir fetos sūriu. Jai paruošti jums reikės:

  • 3 vnt. raudonųjų saldžiųjų paprikų;
  • 3 vnt. česnako skiltelių;
  • 200 g fetos;
  • 0,5 v. š. citrinos sulčių;
  • ¼ puodelio alyvuogių aliejaus;
  • 0,5 a. š. kajeno pipirų;
  • druskos ir pipirų (pagal skonį);
  • saujelės šviežių petražolių (papuošimui);
  • žiupsnelio aitriųjų paprikų dribsnių (papuošimui);
  • 4–6 vnt. pitos duonelių.

Gaminimas. Pirmiausia paskrudinkite paprikas – įkaitinkite orkaitę grilio režimu, perpjaukite paprikas per pusę ir dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos nugarėlėmis į viršų. Kepkite 15–25 minučių, kol paprikų odelė patamsės ir pradės pūslėtis.

Iš orkaitės išimtas paprikas dėkite į dubenį. Uždenkite jas dangčiu ir leiskite joms garuoti, kol atvės – tai leis odelei lengviau nusilupti. Sudėkite keptas paprikas, fetą (šiek tiek jos palikite papuošimui), česnaką, citrinos sultis, alyvuogių aliejų, kajeno pipirus, druską ir pipirus į smulkintuvą. Plakite iki vientisos, glotnios masės ir atidėkite į šalį.

Supjaustykite pitos duoneles trikampėliais, dėkite jas ant kepimo skardos, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pabarstykite druska ir pipirais. Kepkite orkaitėje grilio režimu 3–5 minutes. Patiekite užtepėlę gražiame dubenėlyje, apibarstykite šviežiomis petražolėmis, trupinta feta, užpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ir, jei norite, aitriųjų paprikų dribsnių. Patiekite su šiltomis pitos duonelėmis.

Skanaus!

Žymos: Eurovizija
DalintisSiųstiSiųsti

Naujienos iš interneto


TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Penkeri metai šilumos ir rūpesčio: Kuosinės socialinės globos namai paminėjo veiklos jubiliejų
V. Gerulaičio gatvėje pradeda veikti dvi JUDU parkavimo aikštelės
Vilniuje keičiamas požiūris į mokytojų paiešką – startuoja platforma „Mokau Vilniuje“
LDS galerija „Arka“ kviečia į grupinės parodos „Susipynę kūnai“ atidarymą

Politika

Meras R. Duchnevič pristatė Vilniaus rajono plėtrą: investicijos sieks dešimtis milijonų eurų
STT įžvelgia grėsmes konkursų į nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų pareigas reguliavime
Žmogaus teisių komitetas svarstys, ar skirti mamadienius vaikų iki 14 metų tėvams
Vilniaus rajonas gerina sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą

Kultūra

LDS galerija „Arka“ kviečia į grupinės parodos „Susipynę kūnai“ atidarymą
Jašiūnų dvare atidaryta paroda „Palei Merkio upės bangas“
Vilniaus ir Romos legendos susitiko ant Gedimino kalno: atidengta skulptūra „Vilkas“
Trakai banguoja džiazo ritmu ir kviečia į unikalų festivalį

Sportas

Tarp galimų „Žalgirio“ varžovų – Balkanų ir rytų komandos
Antradienio vakare paaiškės pirmieji „Žalgirio“ varžovai UEFA Konferencijų lygoje
Priimtas sprendimas dėl FK „Riteriai“ tolimesnio dalyvavimo TOPLYGOS pirmenybėse – klubas pašalintas
Kesminas pateikė prognozes visoms pasaulio čempionato grupėms

Populiariausi

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Vilniaus rajone gyventojai kenčia nuo šiukšlių ir smarvės: daromi patikrinimai

Gera žinia vilniečiams

Vilniuje pradeda veikti pirmieji „Paysera“ bankomatai

Savanorių prospekte ištraukta kortelė: vagis išsigrynino 7,5 tūkst. eurų

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Proneta
Mast.lt Mast.lt Mast.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Anonsai
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Astrologija / Prognozės
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • idomu
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Namai / Buitis
  • Naujienos
  • Nekilnojamasis turtas
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Penkeri metai šilumos ir rūpesčio: Kuosinės socialinės globos namai paminėjo veiklos jubiliejų

Penkeri metai šilumos ir rūpesčio: Kuosinės socialinės globos namai paminėjo veiklos jubiliejų

V. Gerulaičio gatvėje pradeda veikti dvi JUDU parkavimo aikštelės

V. Gerulaičio gatvėje pradeda veikti dvi JUDU parkavimo aikštelės

Vilniuje keičiamas požiūris į mokytojų paiešką – startuoja platforma „Mokau Vilniuje“

Vilniuje keičiamas požiūris į mokytojų paiešką – startuoja platforma „Mokau Vilniuje“

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022