Startavo XXVI-asis tradicinis tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“

Rugpjūčio 18 d. startavo 26-asis tradicinis akcijos „Baltijos kelias“ (Vilnius – Ryga – Talinas) bėgimas, skirtas paminėti šio istorinio įvykio 28–ąsias metines.

Bėgimas atkartoja gyvąjį Baltijos kelią Lietuvos, Latvijos ir Estijos respublikų teritorijose, kuriose 1989 m. rugpjūčio 23 d. gyvąja – 2 mln. žmonių – grandine susikibę rankomis stovėjo trijų Baltijos šalių gyventojai. Stovėjusieji Baltijos kelyje nuo Vilniaus per Rygą iki Talino demonstravo taikų ryžtą ir siekį būti nepriklausomais. Baltijos kelias pirmiausia suprantamas kaip žymiausias reiškinys Nepriklausomybės priešaušryje, kitas žingsnis jau buvo valstybės atkūrimo paskelbimas. Trys tautos parodė sugebėjimą bendradarbiauti ir kartu siekti vieno tikslo.

Šiemet bėgimo žingsniais Baltijos kelias buvo išmatuotas jau 26–ąjį kartą, eilinį sykį įrodant tautų vienybę, solidarumą ir neabejingumą savo Tėvynės istorijai. Tuo pačiu „Baltijos kelias“ primena mums, kad įgyta laisvė vis dar trapi ir turime būti pasiruošę stoti ją ginti.

Kaip ir kasmet, bėgikus Avižienių seniūnijoje, prie Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ribos pasitiko Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė bei Vilniaus rajono savivaldybės atstovai: Tarybos sekretorė Elžbieta Jablonska, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistas Jurij Levko, Avižienių seniūnijos darbuotojai. Sveikindami estafetės dalyvius, dėkojo jiems už ryžtą ir atsidavimą puoselėjant gražią ir unikalią tradiciją. Rita Tamašunienė palinkėjo susirinkusiems, kad laisvės dvasia ir tas laisvės gurkšnis kasdien lydėtų kiekvieną mūsų pilietį, kad visi suprastų, kaip reikia ją branginti.

Tam, kad bėgimo dalyviai galėtų atsipūsti ir atgauti jėgas, Savivaldybė paruošė vaišių stalą su karštais užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais. Pasistiprinę, bėgikai leidosi nors į nelengvą, bet labai didingą istorinį kelią.

Per tris dienas apie 35 akcijos dalyviai pakaitomis įveiks per 600 kilometrų. Bėgimą organizuoja Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.

X