Sostinės gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į Katedros aikštę švęsti bendrystę su negalią turinčiais žmonėmis

„Už miestą tau ir man“. Toks šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu. 

Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį, „Sostinės dienų“ metu, Katedros aikštėje organizuoti šventę „Tau, Vilniau!“. Ji tapo Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. Šį renginį nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, jį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, remia Krašto apsaugos ministerija. Šventė iš dalies finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Renginio rėmėjai: Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centras, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, UAB „Blikas“ ir kt.

Šiais metais šventė „Tau, Vilniau!“, kuri bus organizuojama 15-tą kartą, taps nacionaliniu socialinės įtraukties renginiu, kurio moto – „Už miestą tau ir man“. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos iki 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai – neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai ir jų bendraminčiai. Į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių.

Šventė vyks rugsėjo 1 dieną, sekmadienį, 11 val. Katedros aikštėje. Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras (vadovas – kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas). Katedros aikštėje ir ir jos prieigose koncertuos įvairių žanrų žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, o taip pat Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, grupė „Biplan“, diksilendas „Sweetband“, dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, kiti atlikėjai.

Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos: meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“, VšĮ „Sveikas miestas“, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos triračių sporto asociacija, Kauno miesto neįgaliųjų draugija, VšĮ „Neįgaliųjų Naujasis teatras“, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ ir kt.

 

ŠVENTĖS „TAU, VILNIAU!“ PROGRAMA

10.15 – 10.50 val. Šventinė dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės į Katedros aikštę
11.00 – 12.00 val. Iškilmingas renginio atidarymas didžiojoje scenoje (I dalis).  Dalyvauja: Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, dainininkai Evelina Sašenko, Remigijus Sabaliauskas (su vertimu į gestų kalbą)
12.15 – 12.30 val. Iškilmingas renginio atidarymas didžiojoje scenoje (II dalis). Dalyvauja: Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro kolektyvas „Skambanti tyla“, Liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis(su vertimu į gestų kalbą)
12.30 – 13.45 val. Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje (su vertimu į gestų kalbą)
 12.30 – 16.00 val. Meno mėgėjų dūzgės Pilių skvero scenoje
11.00 – 16.00 val. Nevyriausybinių organizacijų mugė, kūrybinės dirbtuvės
12.30 16.00 val. Edukacinės, sportinės veiklos, aktyvaus laisvalaikio pramogos
 14.00 16.00 val. Diskusijų erdvėje: 14.00 val. – diskusija „Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimas Lietuvoje“; 15.00 val. – diskusija „Kūnas ir mintys. Fizinio aktyvumo privalumai“
13.45 – 16.00 val. Koncertas „Už miestą tau ir man“ didžiojoje scenoje. Dalyvauja įvairių žanrų meno mėgėjai, dainininkė Vaida Genytė, kiti atlikėjai  (su vertimu į gestų kalbą)
16.15 – 17.00 val. Iškilmingas šventės uždarymas. Dalyvauja grupė „Biplan (su vertimu į gestų kalbą)

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.