Šalčininkų parko medžiai tvarkomi siekiant išsaugoti gamtos vertybes

Dvi dienas prie Šalčininkų Vagnerių rūmų – Stanislovo Moniuškos Menų mokyklos galima buvo pastebėti ant medžių laipiojančius žmones. Pirmą kartą Šalčininkų rajone darbavosi UAB „Arbovita ir Ko“ darbuotojai – arboristai – medžių sodinimo, rūpinimosi ir priežiūros meno ir mokslo specialistai.

Siekiant globoti vieną svarbiausių ir jautriausių ekosistemų – medžius, Šalčininkų rajono savivaldybė pakvietė bičiulystės su gamta principais veikiančią įmonę, vadovaujama vieno iš geriausių arboristų Lietuvoje, Renaldo Žilinskio.

Specialistų darbo metu buvo praretintos ir dinaminės jungties sistemos pagrindu sutvirtintos medžių lajos, pašalintos džiūstančios, sergančios, nulūžusios ir įlūžusios ar kokiu kitu būdu pažeistos šakos. Visi darbai buvo atliekami pagal naują metodiką, kuria remiantis senieji medžiai prižiūrimi ir tvarkomi taip, kad būtų kuo mažiau pakenkiama jų būklei. Remiantis šia metodika, seni medžiai tvarkomi vegetacijos periodu – vasarą, be specialių keltuvų, tik su alpinistine įranga, kad būtų mažiau pažeidžiamas medis ir po juo esanti augalų paklotė.

Jau po kelių dienų, kai bus išvežtos pašalintos šakos ir pilnai sutvarkytos vejos, dvaro parko lankytojai galės džiaugtis estetišku, tvarkingu parko kraštovaizdžiu, o skvero liepoms, tuopoms bei klevams ši dovana padės gyvuoti ilgiau ir sveikiau.

 

Irena Kolosovska

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.