Rugsėjo 8-ąją nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą trijose apygardose

Š. m. rugsėjo 8 d. vyks nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena rinkėjams, kad norintys balsuoti rinkimuose į Seimą nurodytose vienmandatėse apygardose, rinkimų dieną turi būti ne jaunesni kaip 18 m. amžiaus ir deklaravę savo gyvenamąją vietą tos apygardos teritorijoje. Rinkimuose nedalyvauja asmenys, teismo pripažinti neveiksniais rinkimų srityje.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną (2019 m. rugsėjo 8 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto Vilniaus miesto, Klaipėdos rajono, Joniškio rajono, Pakruojo rajono ir Šiaulių rajono savivaldybėse. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas minėtų savivaldybių pastatuose rugsėjo 4 ir 5 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Taip pat rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių bus išvykę į kitas savivaldybes, balsavimo iš anksto dienomis galės balsuoti apskričių centriniuose paštuose (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus) jų darbo valandomis. Rinkėjai, atvykę balsuoti į centrinį paštą, privalo turėti rinkėjo kortelę.

Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardų rinkėjai, esantys tik šių apygardų teritorijose veikiančiose sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, galės balsuoti rugsėjo 4, 5 ir 6 dienomis šiose įstaigose sudarytuose specialiuose paštuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis. Kitose Lietuvos įstaigose, esančiose ne šių apygardų teritorijose, specialūs paštai nesudaromi ir balsavimas nevykdomas.

Tuo tarpu rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę VRK patvirtintą formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti namuose 2019 m. rugsėjo 6 ir 7 dienomis.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto savivaldybėje, namuose, specialiuose paštuose ir rinkimų dieną, rinkimų komisijų nariams turės pateikti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o rinkėjai, atvykę balsuoti į centrinį paštą, privalo turėti rinkėjo kortelę.

VRK taip pat primena, kad fiksuoti ir pranešti apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus gali kiekvienas sąmoningas ir korupcijai nepakantus pilietis.

VRK ragina asmenis, pastebėjusius galimus rinkimų agitacijos pažeidimo atvejus, juos fiksuoti ir apie tai pranešti VRK elektroniniu paštu rinkim@vrk.lt, apie kitus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus – bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 vienmandatėse apygardos vyks 2019 m. rugsėjo 8 d., sekmadienį.

Daugiau informacijos galite rasite čia.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.