R. Karbauskis: nepasikeitus Seimo pirmininkui, galimi pirmalaikiai Seimo rinkimai

Saulius Jakučionis

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis penktadienį perspėjo, kad nepavykus pakeisti Seimo pirmininko, susidariusi krizė gali privesti iki pirmalaikių parlamento rinkimų.

„Jeigu neįvyks pasikeitimas Seimo pirmininko pozicijoje, koalicinė sutartis negalios. Jeigu ji negalios, nebus galimybės tada formuoti Vyriausybės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos siūlomam premjerui Sauliui Skverneliui. (…) Tai reiškia, kad mes einame į situaciją, kurioje neišvengiamai bus neeiliniai rinkimai“, – BNS sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl koalicijos yra numatyta, kad Seimo pirmininko pareigos atiteks „socialdarbiečių“ atstovui.

R. Karbauskis teigė, kad partija svarstytų pašalinti iš savo gretų V. Pranckietį, „jeigu jis griaus koaliciją savo veiksmais“.

Seimo pirmininkas žada iš pareigų nesitraukti ir sako, kad tai yra asmeninis R. Karbauskio noras, o ne parlamento pozicija.

Jis taip pat apkaltino partijos lyderį autoritariniu valdymu ir pasiūlė trauktis R. Karbauskiui iš partijos vadovo pareigų.

Tuo metu R. Karbauskis kaltino V. Pranckietį „bandant sukelti valstybėje krizę“ ir tvirtino, kad tokie Seimo pirmininko pareiškimai yra desperatiški ir neatspindi partijos nuomonės.

„Aš labai abejoju, kad tie žodžiai, ką man reikia padaryti, ar jie turi ką nors bendro su partijos narių valia“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Desperacijoje ir tame pyktyje Seimo pirmininkas tiesiog nebesuvokia, kad šnekėdamas apie partinius reikalus jis visiškai sumaišo situaciją, kurioje yra toks beatodairiškas noras išsaugoti savo postą, o tai jam užtemdo suvokimą, kad tai nebe Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir požiūrio į vienas kitą problema. Tai yra objektyvi realybė“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis sakė darantis prielaidą, kad Seimo pirmininko postą užleidus „socialdarbiečiams“, parlamento vadovu galėtų tapti partijos lyderis Gediminas Kirkilas.

„Valstiečių“ pirmininkas teigė, kad V. Pranckietis yra „puikus Seimo pirmininkas, niekas tuo neabejoja“, bet pakeisti jį įpareigoja susitarimas su būsimos koalicijos partneriais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.