Savaitgalį visoje Lietuvoje šėlusi audra ir stiprus vėjas pridarė nemažai žalos ir Vilniui, ypač jo želdiniams, o miesto tarnybos dirbo be poilsio. Vėjas išvertė ne vieną medį ir aplaužė šakas, išjudino tvoras, stendus, net viešojo transporto paviljonus. Dėl audros padarinių uždarytas ir Bernardinų sodas.
Savaitgalį miesto gatves ir aplinką prižiūrinti įmonė „Grinda“ gavo virš 300 įvairių pranešimų, kurių didžioji dauguma buvo dėl lūžusių šakų ir medžių, vėjo išjudintų tvorų ar reklaminių stendų. Tiesa, vėjas bemaž nesustabdė įprasto miesto judėjimo: viešojo transporto eismas vyko be didesnių trikdžių, o avarijų likvidavimo tarnybos prioritetą teikė intensyvaus eismo gatvėse ir tuose keliuose, kuriais skubios pagalbos tarnyboms tektų važiuoti pas gyventojus.
Nuo pirmadienio išsijuosę dirba ir miesto želdynus prižiūrinti „Stebulė“. Anot jos atstovų, vėjas aplaužė medžius Antakalnio, Šnipiškių, Naujininkų parkuose, mokyklų ir darželių teritorijose. Itin nukentėjo seni ar ligų paveikti medžiai, kai kurių šakas sulaikė tik sutvirtinimai. „Jei nebūtume surišę brandžių medžių šakų Bernardinų sode, keletas šakų būtų tikrai lūžusios ir užkritusios ant vaikų žaidimų aikštelės“, – pastebėjo „Stebulės“ atstovai.
Stipraus vėjo padarytą žalą patvirtino ir „Vilniaus miesto parkų“ specialistai, kurie jau suskaičiavo apie 20 vėjo išverstų didelių medžių Vingio parke, apie 10 – Bernardinų sode, 3 – Pasakų parke, po vieną medį – Sapiegų ir Jomanto parkuose. „Padaryta žala – tikrai didelė, išversti medžiai – vertingi, brandūs“, – apžiūrinėdamas Vingio parko medžius kalbėjo „Vilniaus miesto parkų“ vadovo patarėjas Laisvūnas Budėnas.
Šiuo metu miesto tvarkymo įmonės pirmiausia šalina praėjimui trukdančius ar avarinės būklės medžius. Pavojaus nebekeliančios ir nuo važiuojamosios dalies ar pėsčiųjų tako patrauktos išvartos aptveriamos ir bus išvežtos per kelias artimiausias dienas. „Stebulės“ atstovų manymu, pašalinti visas šakas prireiks savaitės. Surinktos šakos keliauja į biokuro katilus ir virsta šiluma.
Gyventojų prašome būti atsargiems, ypač vaikščiojant miškingomis vietovėmis, pasižiūrėti, ar nėra pavojingai pakibusių šakų, stebėti aplinką ir įsiklausyti į aplinkinius garsus. Tai gali išgelbėti nuo sužalojimų.