„Prasmingos jaunystės kodas“

Š. m. birželio 10-13 dienomis Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo vykdomas projektas „Prasmingos jaunystės kodas“, finansuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės Jaunimo programos lėšomis.

Projektas skirtas jaunimui, jame dalyvavo neformalios jaunimo grupės „Jaunimas Versekos ateičiai“ atstovai, Liudviko Narbuto gimnazijos ir Pabarės pagrindinės mokyklos jaunimas.

Projekto tikslas – skatinti skirtingų įstaigų ir organizacijų jaunimo bendradarbiavimą, užtikrinant jaunimo užimtumą ir turiningą laisvalaikio leidimą bei skatinti jaunus asmenis aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.

Projekto užduočių vykdymą pradėjome nuo susitikimo su Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Justyna Balion – Voitonis, kuri pristatė jaunimo politiką Šalčininkų rajono savivaldybėje, informavo apie jaunimo galimybes, pristatė jaunimo organizacijas, atviras jaunimo erdves bei Jaunimo reikalų tarybos veiklą.

Ištvermingas, alinančių karščių nepabūgęs jaunimas, leidosi į nuotykių liūną. Dalyvaudami komandos formavimo užsiėmimuose susipažino su darbo grupėje taisyklėmis ir suprato komandos formavimo principus.
Edukacinės programos „Versekos kraštas“ metu, plaukdamas barža Versekos upe, jaunimas grožėjosi išskirtiniais gimtojo krašto peizažais.

Jaunuoliai patyrė nepamirštamą nuotykį dalyvaudami pėsčiųjų žygyje Sausio sukilėlių maršrutu po Rūdninkų girią, kurio metu susipažino su sukilimo istorija, aplankė įamžintas vietas bei susiliejo su gamta mėgaudamiesi šviežiu oru, gražiu mišku ir pušų kvapu.

Taip pat jaunimas lankėsi Pabarės laisvalaikio salėje, kur susipažino su atviros jaunimo erdvės veikla bei išbandė daugybę siūlomų pramogų: stalo žaidimus, biliardą, treniruoklių salę bei naują sporto aikštę.

Susipažinęs su Lietuvos skautų sąjungos Šalčios žemės tuntu ir jo veikla jaunimas dalyvavo įspūdinguose praktiniuose išgyvenimo gamtoje užsiėmimuose bei komandiniuose žaidimuose. Jaunuoliai sužinojo, ką verta pasiimti einant į žygį, kaip padėti sau ir kitiems susižalojus ar pasiklydus, taip pat daugybę kitų įdomių dalykų, praversiančių būnant gamtoje.

Nuoširdžiai dėkojame projekto partneriams – Šalčininkų r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Justynai Balion – Voitonis, Šalčininkų r. savivaldybės viešąjai bibliotekai ir bibliotekos kraštotyrininkei bibliografei Kristinai Slavinskai, Pabarės laisvalaikio salės vedėjui Valdemarui Voitechovičiui, Lietuvos skautų sąjungos Šalčios žemės tuntui ir tuntininkui Martynui Norkūnui – už labai įdomius užsiėmimus, prasmingo ir turiningo laisvalaikio leidimo būdų ir galimybių pristatymą.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.