PRADEDAMAS VYKDYTI PROJEKTAS ,,VIEŠOSIOS INFRASTRUKTŪROS ĮRENGIMAS PAKALNIŠKIŲ KAIME“

2019-04-16 pasirašyta vietos projekto ,,Viešosios infrastruktūros įrengimas Pakalniškių kaime“ vykdymo sutartis. Projektas finansuojamas pagal  kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės 2015–2023 m. kaimo vietovių vietos plėtros strategija“ priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“.
Projekto tikslas – gerinti Vievio seniūnijos Pakalniškių kaimo gyventojų gyvenimo kokybę, tvarkant viešąsias erdves, skirtas laisvalaikiui ir poilsiui.
Vietos projekto uždavinys:  aptverti teritoriją tvora,  įrengti vaikų žaidimo aikštelę Pakalniškių kaime, sutvarkant mažos apimties infrastruktūrą, kuri bus išradingai naudojama gyventojų laisvalaikio ir poilsio organizavimui.
Siekiama įgyvendinti šias projekto veiklas: esamų senų žaidimo įrenginių demontavimas, senų pavėsinių nugriovimas; vaikų žaidimo aikštelės-komplekso įrengimas, smėlio dėžės su dangčiu ir smėliu įrengimas, viešosios erdvės šalia vaikų žaidimų aikštelės sutvarkymas įrengiant suoliukus.  Žaidimų aikštelės kompleksas skirtas vaikų amžiaus grupei nuo 3 iki 14 metų. Įrenginys sudarytas iš 4 bokštelių, kurie tarpusavyje sujungti dviem tiltais, tuneliu. Komplekse yra dvi nerūdijančio plieno čiuožyklos, rampos, nusileidimo vamzdis ir 4 edukaciniai žaidimai.
Sutvarkius viešąją erdvę, teritorija bus išradingai naudojama ne tik mokinių ugdymui (užsiėmimai lauke), bet ir kokybiškam bendruomenės laisvalaikio ir poilsio organizavimui. Sutvarkyta teritorija būtų patraukli ne tik besimokantiems mokiniams. Poilsį čia rastų ir vyresnio amžiaus bendruomenės nariai, grįžę po dienos darbų, ramiai pailsėti galėtų ir garbingo amžiaus sulaukę senjorai. Viešoji erdvė būtų patraukli ne tik vietos gyventojams, bet ir atvykstantiems svečiams.
Projektu sutvarkyta viešoji erdvė pagerins gyventojų poilsio ir/arba kultūrinio gyvenimo sąlygas, nes gyventojai turės sutvarkytą zoną, kurioje bus malonu praleisti laisvalaikį po darbo ir išeiginėmis bei šventinėmis dienomis. Laisvalaikio ir poilsio zonoje prie vaikų žaidimų aikštelės bus galima vykdyti įvairius nedidelius renginius: poezijos vakarus, temines vakarones. Projektas teiks ir socialinę naudą: projekto rezultatais galės naudotis visų socialinių sluoksnių bendruomenės nariai: tiek besimokantys, tiek dirbantys, tiek vaikai, tiek suaugę ir t.t. Bendri renginiai skatins bendravimą.
Įgyvendinus projektą bus užtikrintas jo tęstinumas. Elektrėnų savivaldybės administracija, Vievio seniūnija, Pakalniškių bendruomenė prižiūrės teritoriją, saugos įrenginius ir mažosios architektūros elementus.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.