Poškonių seniūnija – kaimo turizmo plėtros potencialas

Poškonių seniūniją palyginus su kitomis Šalčininkų rajono seniūnijomis galima apibūdinti taip: viena didžiausių pagal teritoriją ir viena mažiausių pagal gyventojų skaičių. Išskirtinis seniūnijos bruožas yra gamtos turtas: gražūs kraštovaizdžiai, gamtos ir architektūros paminklai, – visa tai Dieveniškių istorinis regioninis parkas, užimantis 60 proc. seniūnijos teritorijos.

Poškonių seniūnijos plotas – 84,7 kv. km, iš jų 65 kv. km užima miškai. Miškingumas įtakoja mažą gyventojų skaičių – 950. Seniūnija priklauso 30 kaimų, o administracinis jos centras – Poškonių kaimas, kuriame gyvena 160 gyventojų. Prie didesnių kaimų galima priskirti Stakus, kuriuose gyvena 90 gyventojų, ir Dailidžių kaimą, skaičiuojantį beveik 80 gyventojų. Nuo 2000 metų Poškonių seniūnijai vadovauja Rimantas Stočkus.

Komunalinis ūkis

Seniūnijos teritorijoje išsidėstę keliai sudaro 65 km, jų priežiūra yra vienas iš seniūnijos veiklos prioritetų. Didžiausia pastarųjų metų investicija šioje srityje buvo kelio Pupiškės – Stalgonys, Dailidžių kaimo Žaliosios g., Poškonių kaimo Mokyklos ir Krantinės gatvių asfaltavimas. Daug dėmesio taip pat skirta žvyrkeliams, kurių seniūnijoje yra daugiausia. Buvo atliekami žvyrkelių dangos lyginimo arba važiuojamosios kelio dalies remonto darbai. Prie didesnių darbų galima priskirti kelių Katkuškės – Baltučiai, Poškonys – Liudvinavas, Dailidžių kaimo kelio atkarpos, Valatkiškių kaimo kelio iki Dailidžių kaimo Gaujos gatvės remonto darbus. Praėjusiais metais taip pat įrengta vandens pralaida tarp Liudvinavo ir Liškūniškių, leidžianti reguliuoti lietaus nuotekas šioje gatvės atkarpoje.

Pastarųjų investicijų dėka gerėja seniūnijos apšvietimo sistemų būklė. Naujos linijos atsirado Stalgonių ir Padvarių kaimuose, remonto darbai atlikti Poškonių kaimo Gaujos gatvėje, Siaurimų kaime, apšvietimo linija rekonstruota šalia Poškonių bendruomenės centro.

Nedideli, bet Poškonių gyventojams svarbūs darbai taip pat atlikti vandentvarkos srityje. Gręžinio chloravimas ir vandens siurblio keitimas Poškonyse, be abejonės, pagerins geriamojo vandens kokybę.

Kitos investicijos

Seniūnijos pastato rekonstrukcija – tai viena iš investicijų, gerinančių seniūnijos darbuotojų darbo ir gyventojų aptarnavimo sąlygas. Realizuojant projektą iki pastato nutiestas vandentiekis, įrengti sanitariniai mazgai, vertė – 5500 eurų. Taip pat prie seniūnijos pastatyta automobilių stovėjimo aikštelė, kuria naudojasi ir darbuotojai, ir lankytojai. Investicijos vertė – 2500 eurų.

Reikšmingas įvykis Poškonių bendruomenės gyvenime buvo naujo kaimo bendruomenės centro patalpų įrengimas. Atidarytas centras – tai naujos sporto, švietimo ir kultūros galimybės. Vykdant projektą perplanuotos ir suremontuotos 270 kv. m vietos mokyklos patalpos. Svarbi projekto dalis – renginių salės įrengimas. Patalpose taip pat atsirado sanitariniai mazgai, persirengimo kambariai, susitikimų kambarys ir treniruoklių salė. Projekto vertė – 103 tūkst. eurų.

Poškonių tvenkinys ir šalia jo esanti poilsiavietė „Pelėda“ labai mėgstami ne tik vietinių, bet ir aplinkinių gyvenviečių ir Šalčininkų gyventojų. Vasarą vietos paplūdimyje pilna poilsiautojų. Nuo šiol jiems sudarytos palankesnės sąlygos leisti laisvalaikį prie vandens. Projekto realizavimo metu sutvarkytas link paplūdimio vedantis kelias, pašalinti krūmai, rekonstruota automobilių stovėjimo aikštelė. Vertė – 7900 eurų.

Seniūnijos centru Poškonys tapo 1950 metais. Kaimas egzistuoja nuo 1713 metų ir priklausė Orlovciškių dvarui. Poškonys, kaip ir seniūnijai priklausantys Rimašiai, yra etnografiniai kaimai, įtraukti į valstybės saugomų architektūros paminklų sąrašą. Didelę teritorijos dalį užima Dieveniškių istorinis regioninis parkas, turtingas įvairiais architektūros ir gamtos paminklais: gatviniais kaimais, mitologiniais akmenimis, pilkapiais. Gamtos potencialas yra didžiulis Poškonių seniūnijos turtas, galintis patarnauti kaimo turizmo sodybų steigimui. Tikime, kad dvi seniūnijoje veikiančios bendruomenės ir privatūs asmenys pasinaudos jiems gamtos suteiktais turtais, jų iniciatyva ir aktyvumas bus naudingi ir jiems patiems, ir turistams, ir seniūnijos plėtrai.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.