Perku naują transporto priemonę. Kada ją būtina įregistruoti?

Įsigijus naują transporto priemonę jos įregistravimas turi būti atliekamas taip greitai, kaip tik manoma. Blogiausia, kad lietuviai neskuba. Nors šiais laikais mašinos perregistravimas galimas internetu ir tai trunka vos kelias minutes, tačiau dažniausiai nesureikšminama svarba, o to pasekoje gali tekti mokėti baudas, kurias padarė senas arba naujas transporto priemonės savininkas (priklausomai nuo to, ar automobilis buvo parduotas, ar pirktas).

Pradėkime nuo to, kad pats paprasčiausias būdas parduoti nereikalingą transporto priemonę yra supirkėjų suteikiamos paslaugos. Greitas automobilių supirkimas Vilniuje pasirūpina, kad nereikalinga mašina būtų prikelta antram gyvenimui. Taip pat supirkėjai sutvarko visus reikalingus dokumentus, tad pardavėjams nereikia dėl nieko sukti galvos.

Regitros darbuotojai tikina, kad lietuvių vilkinimas perregistruoti transporto priemonę jau tampa problema. Kad ir kaip lengvinamas procesas – vis tiek neskubama.

Buvęs transporto priemonės savininkas per 15 kalendorinių dienų (geriausia kur kas greičiau) nuo to laiko, kai buvo pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis – privalo kreiptis į Regitrą ir tuo pačiu informuoti apie transporto priemonės pardavimą. Gavus duomenis veiksmų turi imtis asmuo, kuris mašiną įsigijo ir per 10 kalendorinių dienų privalo naujai gautą mašiną įregistruoti savo vardu.

Nors viskas gana paprasta, tačiau daugelis vilkina laiką. Galbūt todėl taip ir išpopuliarėjo supirkėjai, kurie padeda laiku, efektyviai sutvarkyti dokumentus.

Viską atlikus laiku pavyksta išvengti nesklandumų ir tuo pačiu nesusikalbėjimų, kai mašina laikoma vogta, kai būna pažeidžiamos KET, tačiau baudos išrašomos senojo savininko vardu. Praėjus tam tikram laiko tarpui visų dokumentų tvarkymas reikalauja daugiau laiko ir daugiau pastangų, tad geriausia vos pardavus pirmiausia susitvarkyti dokumentus.

Kaip jau minėjome, šiuo metu galimas dokumentų tvarkymas internetu, tad vos tik sudarius sutartį pirkėjas su pardavėju gali kartu užpildyti dokumentus.

Jeigu perkama transporto priemonė yra atvežta iš užsienio – tokiu atveju reikia imtis papildomų priemonių. Būtina registracija, kadangi be jos negalima važinėti, eksploatuoti transporto priemonės kelyje. Jeigu perkate iš užsienio – taip pat būtinai patikrinkite, ar mašina nėra vogta, ar ji nėra paieškoma.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.